FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në...
- Marketing -

Të fundit...

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane.

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi...

E PAPRITUR! Laporta bën 3 lëvizje, Barça ka kryer punën, po nënshkruan me këto lojtarë

Udhëheqja e re e Barcelonës, e kryesuar nga Presidenti Joan Laporta, së shpejti do të fillojë...

ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, Sedlloski merr detyrën e trajnerit tek FC Shkupi

Skuadra e FC Shkupit sot në zyrat e klubit ka zyrtarizuar si trajner të parë menaxherin e...

E BUJSHME!!!Allegri po e merr drejtimin e gjigantit BOTËROR!

Allegri favoriti kryesor për stolin e Bayernit. Julian Nagelsmann është favoriti kryesor për të...

ÇFARË PO NDODH??? Barcelona-Messi… Vjen lajmi i trishtë

Barcelona do t’i ofrojë Messit kontratë të re, por do t’ia zbresë pagën mbi 50 për qind.

MARRËVESHJA ËSHTË E ARRITUR! Real Madrid bën nënshkrimin e parë që i kënaq të gjithë tifozët Madrilen

Mungon zyrtarizimi, Modric ka rinovuar me Real Madridin. Real Madrid dhe Luka Modric (35...

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian (VIDEO)

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane.

Roma “ruan nderin” e Italisë në Europë, Arsenal nuk lë vend për surpriza (VIDEO)

Roma “ruan nderin” e Italisë në Europë, pasi është e vetmja skuadër që vijojnë rrugëtimin në kompeticionet...

E PABESUESHME! Laporta i kërkon ndihmë Perezit. Barça shpreson në ndihmën nga Madridi për goditjen E BUJSHME

Erling Haaland ose Neymar Barça do të bën çmos të sjell një super yll??
- Marketing -

LIGA E PARË E MAQEDONISË SË VERIUT

ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, Sedlloski merr...

Skuadra e FC Shkupit sot në zyrat e klubit ka zyrtarizuar si...

Shkëndija afër titullit, Renova barazon për...

Befasia e xhiros së 27-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut që u zhvillua sot është Shkupi që...

Guxhufi kryesori i Bellasicës ndaj Shkupit

Skuadra e Bellasicës edhe pse pothuajse tani më është përgatitur për të kaluar në Ligën e Dytë, në kuadër të javës së...

Skuadra e Shkupit planifikon ish-trajnerin e...

Shkupi  që nga java e kaluar është pa trajner, pasi që ndau rrugët me trajnerin nga Turqia Hasan Ozer, e kjo erdhi...

Shkëndija fundos Renovën, Shkupi rikthehet te...

Është mbyllur java e 26-t, e LPFM-s, ku derbi i javës është luajtur në Tetovë në mes dy ekipeve shqiptare, Renovës dhe...

Ja cili trajner po punon me...

Skuadra e Shkupit ka vazhduar me punë edhe pas largimit të trajnerit turk Hasan Ozer me stafin e tij, ndërsa nga fotot...

Shkupi zyrtarizoi largimin e trajnerit Ozer,...

Ashtu sikurse dje kemi lajmëruar të parët, se FC Shkupi dhe trajneri Hasan Ozer janë ndarë, sot skuadra nga Çairi ka zyrtarizuar...

Kategoria Superiore E SHQIPËRISË

Skënderbeu eliminon Teutën dhe gjen Vllazninë në...

Me një befasi të madhe, Kupa e Shqipërisë ka njohur finalistët që do ...

Teuta lidere e Superiores/ “Djemtë e detit” mundën...

Teuta merr kreun e superligës pas fitroes mjaft të rëndësishme që arriti në këtë javë të 26-të përball Lacit n[ “Niko Dovana”,...

Ditë zie për sportin shqiptar, 4-ish futbollistë të...

Një ditë me pëmasat e dhimbjes dhe trishtimit për futbollin e njohur të “Erzenit” të Shijakut. E shtunë, 13 mars 2021. Brenda...

VIDEO/ Fiton Partizani, derbi vishet kuq e zi

Derbi i takon Partizanit, kreu Laçit pas fitores me Skënderbeun. Demat e kuq mposhtën Tiranën me rezultatin 2-1 dhe i dhanë...

Daja për derbin e Tiranës nuk u beson...

Pavarsisht momentit jo të mirë që po kalon Partizani në kampionat dhe ecurisë shumë të mirë të Tiranës në javët e...

FOTO/ Vllaznia “pikiatë”, Bylis e përmbys në Shkodër....

Mbyllen dy duelet e orës 13:00 të Kategorisë Superiore. Vllaznia humbi 1-2 takimin shtëpiak kundër Bylisit, teksa Kukësi-Apolonia përfundoi në barazim 1-1.

Befasia e madhe, Skënderbeu e mundi Partizanin (VIDEO)

Skënderbeu ka shokuar të gjithë duke kaluar në avantazh 1-0 përballë partizanit. https://video.syri.net/embed/7z3cNbrd2eTWBbZ Në minutën e...

IPKO Super Liga e Kosovës

Drita me fitore ndaj Llapit rikthen kreun,...

Drita është rikthyer epërsinë prej tri pikëve në vendin e parë në tabelën e...

“Përkuleni para dhe ngreni vithet prapa”, Duro tallet...

Një ngjarje aspak e këndshme dhe skandaloze ka ndodhur ditën e sotme te skuadra e Feronikelit në Kosovë, e cila drejtohet...

Fitore komode për Dritën e Drenicën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e javës së 27-të në program për të shtunën në Superligën e Kosovës në futboll/

Nikli sfidon Dritën e Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll do sjell një duel mjaft interesant në kuadër të xhiros së 23-të. Feronikeli kërkon...

Nuk ndalet Prishtina, fitoi Trepçën në shtesë dhe...

Prishtina arriti sot fitoren e dytë radhazi, teksa viktima e radhës ishte Trepça ’89. Të gjithë golat u shënuan në pjesën e...

Drita i dërgon fanella të personalizuara “Grupit të...

Klubi kampion i Kosovës, Drita u ka dërguar fanella të personalizuara për Grupin e Kumanovës, i cili vuan dënim me burg nga...

Përsëri Prishtina e Ramadanit, fiton Dritën e Nuhiut

Takimi ndërmjet Prishtinës dhe Dritës ka qenë kryesfida e javës së 21-të në futboll që u zhvillua të mërkurën në stadiumin...

LIGA E DYTË MAQEDONISË SË VERIUT

Gostivari prezantoi tre përforcime

Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me disa futbollistë, skuadra e kategroisë së Dytë – Perëndim, Gostivarit solli tre futbollistë të rinj, të cilët...

Sulmuesi i ri i Shkupit Bushi, shënon në fitoren e Osogovës

Sot janë luajtur ndeshjet edhe në Ligën e Dytë - Lindje ku kampion vjeshtor është shpallur Bregallnica. Por në këtë javë skuadra...

Vardari shpëton në orët e fundit nga shuarja

Skuadra e Vardarit të Forinës që garon në Ligën e Dytë – Perëndim, shpëton në orët e fundit. Komuna e Gostivarit e...

Gostivari në marshin e pestë, pa disfatë lider i Perëndimit

Lideri i tabelës në Ligën e Dytë Perëndim të Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Gostivari regjistroi triumf në duelin në shtëpi të...

Lexo më tepër

PREZANTO VETEN

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe komunat që gravitojnë në qytetin...

Ajeti nga Çairi me asist debutoi për Belgjikën

Jemi mësuar me emra të mëdhenj të shqiptarëve në futbollin botëror, duke filluar nga Granit Xhaka, Shkodran Mustafi, Xherdan Shaqiri, Enis Bardhi...

Shkëlqejnë shqiptarët e Winterthurit, Aliu, Morina dhe Ejupi (VIDEO)

Jemi mësuar të dëgjojmë për emrat e mëdhenj të futbollistëve shqiptarë që po dalin nga ekipet zvicerane dhe më pas përfundojnë edhe...

Shkupi nuk ka si Shukun, 14 ndeshje 21 gola

Kur të gjitha kategoritë e futbollit në vendin tonë janë në pushim dimëror, është radha që të flitet për statistika....

Bushi, goleadori i ri i FC Shkupi

Futbolli vazhdon të mbetet një nga sportet më të popullarizuara jo vetëm në botë, por edhe në vendin tonë. Pothuajse nuk ka...

PREMIER LEAGUE

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet që mund të shitet gjatë verës, ngase i skadon kontrata në vitin 2022 dhe ende...

E FUNDIT/ Man United fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit, Champions mbetet “ënderr” për “Gjelat” (VIDEO)

Man United ka fituar me përmbsyje 1-3 ndaj Tottenham duke konsoliduar pozitat në Champions, ndërsa skuadra e Mourinhos largohet me 6...

E ÇMENDUR! Aguero i habit TË GJITHË, po bashkohet me trajnerin e preferuar… do të transferohet aty ku askush nuk e priti

Sergio Aguero del lojtar i lirë në fund të sezonit dhe e sigurt është se ai dëshiron të vazhdojë në Europë,...

E BUJSHME! Mbaron e Gerardit me Rangersin… Ish super ylli i habit të gjithë dhe po nënshkruan aty ku askush ASNJËHERË nuk e priti

Steven Gerrardi mund të rikthehet në Angli. Për trajnerin aktual të Rangersit klub me të cilin e fitojë titullin...

Mourinho largohet nga Tottenham, e pabesueshme ku qëndron e ardhmja e portugezit

Pas rezultateve zhgënjyese këtë sezon, Tottenham Hotspur pritet të ndajë rrugët me Jose Mourinhon. Humbja nga Manchester United në...

BOMBASTIKE! Po rikthehet Sarri, e habit tërë Evropën… Po e merr drejtimin e gjigantit të Premier League

Drejtuesit e Tottenham tashmë po shqyrtojnë mundësitë për një trajner të ri dhe Mauricio Sari është favoriti i parë për të...

E BUJSHME! Ronaldo don largimin nga Juventusi… Bisha drejt Premier League

Cristiano Ronaldo nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij. Mediat italiane kanë raportuar të martën se ylli portugez është...

BOOOM BOOOM! E çmendur, Suarez ka vendosur, do të largohet nga Atletico për tu bashkuar me super gjigantin Evropian

Luis Suarez po bën shumë mirë te Atletico Madrid në këtë sezon dhe është një nga golashënuesit më të mirë të...

E FUNDIT/ Man United fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit, Champions mbetet “ënderr” për “Gjelat” (VIDEO)

Man United ka fituar me përmbsyje 1-3 ndaj Tottenham duke konsoliduar pozitat në Champions, ndërsa skuadra e Mourinhos largohet me 6...

E ÇMENDUR! Aguero i habit TË GJITHË, po bashkohet me trajnerin e preferuar… do të transferohet aty ku askush nuk e priti

Sergio Aguero del lojtar i lirë në fund të sezonit dhe e sigurt është se ai dëshiron të vazhdojë në Europë,...
- Marketing -

LA LIGA

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane. Kasemiro është një nga lojtarët më të rëndësishëm në ekipin e Zidane, por...

E PAPRITUR! Laporta bën 3 lëvizje, Barça ka kryer punën, po nënshkruan me këto lojtarë

Udhëheqja e re e Barcelonës, e kryesuar nga Presidenti Joan Laporta, së shpejti do të fillojë rinovimin e kontratave të disa...

ÇFARË PO NDODH??? Barcelona-Messi… Vjen lajmi i trishtë

Barcelona do t’i ofrojë Messit kontratë të re, por do t’ia zbresë pagën mbi 50 për qind. Barcelona është...

MARRËVESHJA ËSHTË E ARRITUR! Real Madrid bën nënshkrimin e parë që i kënaq të gjithë tifozët Madrilen

Mungon zyrtarizimi, Modric ka rinovuar me Real Madridin. Real Madrid dhe Luka Modric (35 vjeç) do të vazhdojnë rrugën...

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian (VIDEO)

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

E PABESUESHME! Laporta i kërkon ndihmë Perezit. Barça shpreson në ndihmën nga Madridi për goditjen E BUJSHME

Erling Haaland ose Neymar Barça do të bën çmos të sjell një super yll?? Joan Laporta kërkon ta nisë...

E BUJSHME! Griezmann do të largohet nga Barcelona. Ja kush e rrëmben yllin botëror

Ylli i Barcelonës Antoine Griezmann u ul në stol gjatë ndeshjes vendimtare të El Clasico të Shtunën, pankinë që erdhi si...

BOOOM! Modriç del haptazi dhe fton yllin botëror te Real Madrid “Je i mirëseardhur”

Mesfushori Luka Modric e ka inkurajuar Kylian Mbappen t’i bashkohet Real Madridit në verën e ardhshme. Francezi është duke...

E BUJSHME! Griezmann do të largohet nga Barcelona. Ja kush e rrëmben yllin botëror

Ylli i Barcelonës Antoine Griezmann u ul në stol gjatë ndeshjes vendimtare të El Clasico të Shtunën, pankinë që erdhi si...

E BUJSHME! Haaland Barça vjen lajmi i madh dhe krejtisht i papritur

Barcelona dëshiron të bëj çmos për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland. Agjenti i norvegjezit është...
- Marketing -

BUNDESLIGA

E BUJSHME!!!Allegri po e merr drejtimin e gjigantit BOTËROR!

Allegri favoriti kryesor për stolin e Bayernit. Julian Nagelsmann është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Bayern Munich...

E BUJSHME! Aventura e Flick mbyllet, Bayern ka gjetur pasuesin e tij!

Aventura e Hansi Flick te stoli i Bayern mbërrin në fund! Trajneri gjerman, sipas asaj që Lothar Matthaus ka thënë...

MË NË FUND NJË LAJM I MIR! Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG

Portieri i PSG Kaylor Navas u dëmtua në ndeshjen kundër Strasburgut dhe do të humbasë ndeshjen kundër Bayern Munchen.

E PABESUESHME… ÇFARË PO NDODH??? Real Madrid Haaland vjen lajmi që askush nuk e ka pritur

Objektivi më i madh i merkatos për Real Madrid është Kylian Mbappe. Florentino Perez e pëlqen shumë, ka dëshirë...

Seria A

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

HABITET RONALDO… Agnelli i ja ka vënduar çmimin. Nuk do ta besoni asnjëherë për sa po e shet Juventusi Ronaldon

Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madrid apo do t’i bashkohet Paris Saint-Germainit, nëse largohet nga Juventusi këtë verë, ...

E BUJSHME! Ronaldo don largimin nga Juventusi… Bisha drejt Premier League

Cristiano Ronaldo nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij. Mediat italiane kanë raportuar të martën se ylli portugez është...

Bisha shumë i zemëruar pas fitorës me Genoa, kishte bërë “kaos” në dhomën e zhveshj.. Arsyja?? Nuk do ta besoni

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo thuhet se ishte tejet i zemëruar me bashkëlojtarët që nuk ia kanë pasuar topin gjatë fitores...

Ligat e tjera

RIKTHEHET VAN GAAL! E habit tërë Evropën, nuk do të besoni se cilën skuadër do ta udhëheq

Louis Van Gaal mund të rikthehet të jetë protagonist në futboll pas 5 vitesh mungesë. Ish-trajneri i Barcelonës, Manchester United...

PUNË E KRYER! UEFA merr vendimin e madh. Ndron rregulla “gol si mysafir” POR…

Shoqata Evropiane e Futbollit (UEFA) të Premten do të ndryshojë rregullin në lidhje me golat jashtë shtëpisë, por vetëm ...

MERR FUND TELENOVELA! Al-Khelaifi shpall hapur të ardhmën e Mbappes dhe Neymarit

Presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi thotë se gara e klubit në Ligën e Kampionëve do të jetë e mjaftueshme për...

Momenti kur në Turqi ndërpritet ndeshja dhe lojtarët bëjnë iftar në fushë (VIDEO)

Giresunspor-Ankara Keçiörengücü u ndeshën ballë për ballë në javën e 30-të të Ligës së Parë të TFF. Në lojën...

Champions League

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA...

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të...

Para super gjysëm finalës kundër...

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

Pas 2016 Manchester City përsëri...

Manchester City është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për herë të dytë në histori të klubit. Pas...

Eliminimi nga Real Madrid… Pas...

Jurgen Klopp ishte në një disponim të frustruar ndërsa vlerësoi eliminimin e Liverpoolit në Ligën e Kampionëve nga Real Madrid.

Europa League

Roma “ruan nderin” e Italisë në...

Roma “ruan nderin” e Italisë në Europë, pasi është e vetmja skuadër...

Roma triumfuese ndaj Ajaxit (VIDEO)

Roma është skuadra e vetme që po mundohet të ruajë nderin italian në Europë dhe mbrëmjen e sotme mori një fitore me...

Humbje minimale e Ademit e Kastratit...

Dinamo nga Zagrebi si vendas zhgënjeu, duke u mposhtur me rezultat 1:0 nga Villareali, në takimin e parë të çerekfinales së Europa...

Xhaka dhe Arsenali zhgënjejnë ndaj Slavia...

Granit Xhaka me Arsenalin barazojnë me rezultat 1:1 kundër Slavia Pragës.  Në minutën e 86-të, Pepe shënoi për epërsinë...

Basketboll

Skuadra e NBA-s në panik, avioni merr flakë

Skuadra e NBA-së në panik, avioni merr flakë dhe bën ulje të detyruar! Momente paniku, për...

ÇMIM MARRAMENDËS, për kaq para shiten atletet e Michael Jordan

Dashuria për të mbledhur objekte të lidhura me yjet e mëdhenj të botës së sportit mund të bëjë...

REKORD: Antetonkoumpo firmos kontratën më të madhe në histori të NBA

Ylli i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, ka firmosur kontratën më të madhe në histori të NBA-së.

‘No Berisha, no party’/ Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovakia

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Sllovakia në ndeshjen parakualifikuese të kampionatit botëror 2023, me rezultat të thellë 91-67....

Dardanët përballen sonte me Sllovakinë

Kosova sonte do të përballet me Sllovakinë, në takimin që zhvillohet në Bratislavë në kuadër të parakualifikimeve evropiane për...

Kush është Deni Avdija, basketbollisti me rrënjë nga Kosova që ishte pjesë e draftit në NBA?

Gjatë të mërkurës mbrëma ka përfunduar zgjedhja e draftit 2020 në NBA, ku klubet kanë bërë zgjedhjet e tyre...

SPORT BIZ

loading...