Shkupi nënshkroi tri vite kontratë me talentin e Galatasarayit Gulu

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

FC Shkupi sot ka arritur që të nënshkruaj kontratë edhe me përforcimin e katërt, ndërsa fjala është për një nga lojtarët më të talentuar turk, i cili në portofolin e tij ka bërë paraqitje për kategoritë e të rinjve të gjigantit turk Galatasaray, ndërsa ka edhe pesëdhjetë ndeshje për kombëtaren turke.

Bëhet fjalë për Firat Gulu, lojtari që është vetëm 19 vjeç dhe i cili vjen në Çair për të forcuar skuadrën. Më parë Gulu ishte bartësi i lojës së të rinjve Galatasaray, i cili ka mbajtur me shiritin e kapitenit.

Gulu tani më gati një muaj ishte bashkuar më ekipin e FC Shkupit dhe ka qenë me skuadrën edhe në përgatitjet në Ohër, ku ka kënaqur edhe pritshmërinë e trajnerit Muharrem Bjrami, që më pas kryesia e klubit dhe mesfushori me tipare sulmuese kanë nënshkruar kontratë tre vjeçare.

“U transferova nga Galatasaryi te skuadra e Shkupit dhe së pari falënderoj njerëzit që më dhanë mundësi të jem pjesë e Shkupit, kryesisë dhe trajnerit. Jam i vetëdijshëm se kam ardhur në klub të madh, me një tifo grup të madh. Sigurisht që shpresoj këtë sezon të arrijmë objektivat tona dhe me përkrahjen e “Shvercerave” të arrijmë titullin kampion”, ka thënë për faqen zyrtare te FC Shkupi, Gulu.

Gulu kishte paraqitje të mira edhe në ndeshjet kontrolluese duke dëshmuar se jo rastësisht ishte kapiten i skuadrës së Galatasarayit U19.

Kujtojmë që ai me ekipin e tij në kampionatin elitar të U19 ka regjistruar 15 ndeshje, duke shënuar një gol dhe duke shtuar edhe një asistim, ndërsa ka edhe katër paraqitje në ligën e të rinjve të UEFA-s.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -