“25 milion euro? Kumbulla vlen më shumë”

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Interesimi për Marash Kumbullën vazhdon të jetë shumë i madh dhe mbrojtësi shqiptar është gati të hedhë hapin e madh në karrierë. 20-vjeçari i ka surprizuar të gjithë me performancat që ka bërë me Hellas Veronën këtë sezon në Serie A.

Klubi italian kërkon të përfitojë sa më shumë nga shitja e tij dhe Tony D’Amico thur elozhe për djaloshin nga Malësia e Madhe në deklaratën e bërë për Sky Sport Italia. “Vlera e Kumbullës është më e madhe se 25 milion euro.

Po flasim për një mbrojtës të shkëlqyer, i cili po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm, sidomos duke llogaritur moshën që ka. Ai do të ketë shumë oferta, por është akoma herët për shifra. Është një nder për ne që kemi nxjerrë një lojtar të tillë“, deklaron drejtori sportiv i Hellas Verona.

Plot 11 klube të ndryshme janë të interesuara për djaloshin e talentuar nga Malësia e Madhe: Napoli, Inter, Chelsea, Fiorentina, Manchester United, Leipzig, PSG, Everton, Lazio, Tottenham dhe Eintracht Frankfurt.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Reali ofron James ose Joviç në këmbim për sulmuesin e Napolit

Fabian Ruiz vijon të jetë një nga objektivat e merkatos verore për Realin e Madridit, por...
- Marketing -

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit amerikan të basketbollit është 31...

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -