Abdullahu ndërpret bashkëpunimin me Korabin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Skuadra e Kobrabit në janar të këtij viti në radhët e saja solli një futbollistë tepër cilësor, fjala është për Ismail Abdullahun, i cili më parë kishte luajtur edhe me Genc Kalemler dhe FK Lepencin e Kosovës.

Por shkaku i pandemisë së koronavirusit si të gjitha klubet e kategorisë së dytë, u detyruan të ndërprejnë punën dhe kampionati të mos vazhdojë fare sezonin.

Në këtë situatë Abdullahu dhe KF Korabi me marrëveshje të dyanshme kanë ndërprerë bashkëpunimin e mëtitjeshëm.

“Personalisht i falënderoj tifozët dhe gjithë dibranët për angazhimin që dhanë ndaj ne si futbollist. Dëshira ime ishte që Korabi të mbaroj sezonin në pozitën e dytë, por nuk patëm fat shkaku i COVID- 19. Shfrytëzoj rastin ti uroj fat ekipit në 100 vjetorin dhe në fund të arrijnë suksese”, ka thënë për Albsport.mk, Abdullahu.

Tani kur Abdullahu është futbollistë i lirë, sigurisht se edhe interesimi i skuadrave që dëshirojnë të kenë shërbimet e tija do të jetë i madh, pasi kualitetet dhe përvoja e treguar si në kampionatin vendor ashtu edhe në atë të Kosovës, i japin mundësi futbollistit të bëjë zgjedhjen më të mirë nga ofertat që do arrijnë në adresë të tij.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -