AEK krenohet me talentin shqiptar të rekordeve, shkroi histori edhe ndaj Leicesterit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Mario Mitaj ka hyrë më parë historinë e AEK si lojtari më i ri i huaj që ka luajtur me fanellën e ekipit të parë. Talenti i Shqipërisë ishte pjesë e ekipit në përballjen derbi që do të zhvillohej kundër PAOK, atje ku u barazua në shifrat 1-1.

Futbollisti kuqezi u aktivizua që nga minuta e parë dhe mori vlerësime pozitive nga ana e mediave.

Një tjetër arritje e madhe për Mitajn ishte kur veshi fanellën e Shqipërisë U-21. Po flasim për një futbollist që është vetëm 17-vjeç e 4 muaj dhe po i djeg të gjitha etapat brenda një kohe të shkurtër.

Histori që vazhdohen të shkruhen teksa Mitaj është aktivizuar si titullar edhe ndaj Leicesterit në “Europa League”.

Talenti kuqezi është lojtari më i ri i AEK që ka luajtur ndonjëherë në një ndeshje Europiane dhe për këtë arsye ekipi grek është krenuar në rrjetet sociale duke shkruar se një e ardhme e madhe po e pret këtë lojtar.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOOOOOM BOOOM! Arrihet marrëveshja, Odegaard aty ku nuk e keni menduar, drejt gjigantit të Evropës

Klubi londinez, Arsenali ka arritur marrëveshje me Real Madridin për lojtarin norvegjez, Martin Odegaard.
- Marketing -

Sa erdhi është lamtumirë… E pranon Solskjaer “është i pakënaqur”, por nuk do të besoni se ku do të luan Van De Beek

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka pranuar se mesfushori Donny van de Beek nuk është i lumtur te Manchester Unitedi.

SUPER EUROGOL i Ajrullahut në miqësoren ndaj Aleksandria (VIDEO)

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit ka luajtur një ndeshje miqësore me skuadrwn nga Ukraina Aleksandria. Një gol i mrekullueshëm u shënua nga...

“Surpriza e madhe” e shiti verën e kaluar, Reali dëshiron me çdo kusht rikthimin e lojtarit

Reali dëshiron rikthimin e këtij lojtari. Ndoshta mbrojtësi Sergio Reguilon nuk do mbetet edhe për shumë kohë te klubi...

Pritet shkarkimi i Frank Lampard

Lajmet e fundit që vijnë në këtë mëngjes pretendojnë se trajneri i Chelsea Frank Lampard do të shkarkohet nga klubi sot, derisa...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -