Agon Elezi afër kalimit në Boavista të Portugalisë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Futbollisti shkupjan, Agon Elezi kishte një sezon të mrekullueshëm në Superligën e Shqipërisë, duke luajtur me fanellën e Skënderbeut. Pikërisht skuadra korçare pritet që ta shet Elezin te ekipi i Boavistas.

Pas bisedimeve të ditëve të fundit, mësohet se dy palët kanë rënë dakord për kalimin e 19-vjeçarit për një shifër të majme, që korçarët nuk preferojnë ta bëjnë publike pa e zyrtarizuar më parë portugezët. Albsport.mk ka mësuar se gjithçka do të mësohet të hënën, nëse do të ketë marrëveshje konkrete, kur edhe dy palët do jenë ulur për të mbyllur bisedimet.

Skënderbeu do të ruajë edhe një përqindje të kartonit të lojtarit, i cili është pjesë e Reprezentacionit U-21 të Maqedonisë së Veriut.

Kujtojmë se Agon Elezi karrierën e kishte filluar te FC Shkupi, që më pas të transferohet te U19 të Caen në Francë, ndërsa një kohë luajti edhe të Vëllazërimi i Kërçovës në kategorinë e dyte që më pas të vesh fanellën e Skënderbeut.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -