Agon Elezi me shokë në aksion humanitar

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Reprezentacioni i Maqedonisë U19, me vet iniciativë, sot vizitoi dhe shpërndau ushqime dhe produkte të tjera të nevojshme për katër familje nga Komunën e Çairit dhe Malit të Zi të Shkupit.

Djemtë e reprezentacionit mbushën vetëm një pjesë të rafteve të katër familjeve, por zemrat e tyre ishin të mbushura nga gëzimi që bënë një vepër madhështore. Në mesin ë tyre ishin edhe dy futbollistët shkupjan dhe fëmijë të lagjes së Çairit, Agon Elezi dhe Suhejl Muharemi, që të dy dikur luanin për të njëjtin klub FC Shkupi, ndërsa sot Muharemi mbetet i Shkupit, ndërsa Elezi po luan në kampionatin shqiptar me Skënderbeun.

Elelzi ka folur për Albsport.mk dhe ka shpjeguar se si janë ndjerë në këtë kohë kur të gjithë kanë nevojë për kujdes.

“Me vet iniciativë si lojtar vendosëm që të mbledhim një shumë të konsiderueshme për njerëzit që janë në nevojë në këto ditë shumë të vështira. Përgjatë këtij aksioni kemi vizituar familje që janë në gjendje të mjerueshme dhe momentin qe ua kemi ofruar ndihmën tonë, gëzimi në fytyrat e tyre reflektonte pa fund dhe ajo ishte ndjenjë e papërshkrueshme për ne. Me këtë dua të bëj apel te të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë, me aq sa munden, sepse një ndihmë sado e vogël mund të bëjë gjëra të mëdha, pasi që ka shumë njerëz që kanë nevojë për të tilla gjëra. Zoti na ndihmoftë në këtë situate të vështirë të gjithëve”, ka thënë Elezi për Albsport.mk.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...
- Marketing -

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -