Algjeriani Hamidi është përforcimi i radhës te Shkupi!!!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e FC Shkupit tani më është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes së parë kualifikuese për në Ligën e Konferencës së UEFA-s, ku me 8 korrik në Shkup do të ketë përballë ekipin e Llapit, fituese e Kupës së Kosovës.

Shkupi së fundmi ka sjellë shumë përforcime, ashtu sikurse kishte dhe disa largime, ndërsa edhe pse ende nuk është bërë prezantimi, në transfermarkt figuron emri i Walid Hamidi nga Algjeri, i cili luan në pozitën e anësorit të majtë në rolin e sulmuesit dhe mbrojtësit, por gjithashtu edhe në mesfushor ofenziv.

Karriera e tij lidhet e gjitha me skuadra algjeriane nga edhe vjen ky futbollist, ku më parë ka luajtur në ekipet si JSM Skikda, ASM Oran dhe MC Oran.

Nga 29 ndeshje që kishte në ligën profesionale të Algjerit, Hamidi ka shënuar vetëm një gol. Nuk kemi asnjë informacion nëse Hamidi është bashkuar me klubin dhe nëse do të jetë nën urdhrat e trajnerit Sedlloski për duelin e parë ndaj Llapit, apo do të bashkohet me ekipin në fillim të sezonit 2021/22 kur në fillim të gushtit nis edhe gara kampionale.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -