Aliu: I lumtur për tre golat, por fati nuk ishte me ne (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Vardarit nga Shkupi kaloi në fazën tjetër të kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi ishte me më fat se ekipi i Vardarit nga Forina, pas gjuajtjeve më të mira të penalltive.

Por skuadra e Ligës së Dytë – Perëndim, u tregua se ishte konkurrent shumë i denjë dhe të kishte pak më shumë fat dhe koncentrik në gjuajtjet e penalltive, do të bënte sensacionin, duke eliminuar kampionin e shumë fishtë të Maqedonisë dhe fitues i disa titujve të Kupës.

https://www.facebook.com/Emiraliu11/videos/2758362637716965/?t=0

Gjithsesi ai që la shënjë në këtë takim, padyshim që ishte shkupjani Emir Aliu, që po shkëlqen te Vardari i Forinës. Kur ekipi i tij po humbiste me dy gola diferencë deri në minutën e 56-të, Aliu doli në skenë në minutën e 72-të, së pari duke shënuar nga pika e bardhë, e vetëm dy minuta më vonë, në atë të 74-të, pas një krosimi nga këndi, shënoi me kokë për të barazuar shifrat në 2-2.

Nëntëdhjetë minutat e rregullta përfunduan me barazim 2:2, kështu që sipas rregullave, menjëherë kaluan në goditjet nga pika e bardhë, ku Aliu ishte përsëri i skaktë, por që Vardari i Forinës pësoi disfatë në ruletin e penalltive me 8-9.

Aliu ka komentuar për tre golat e shënuar ndaj Vardarit ku mes tjerash ka thënë: “Jam shumë i lumtur që arrita të shënoj 3 gola kundër ekipit të FK Vardar. Ekipi bëri gjithçka që ishte e mundur, por fati nuk ishte me ne! Vazhdojmë edhe më të fortë!”, ka thënë Aliu.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mustafi me postim për Ozilin: Nuk ishim atëherë kur kishe nevojë për ne, vëlla

Shkodran Mustafi është deklaruar rreth largimit të Mesut Ozilit në drejtim të Fenerbahces. Mesfushori...
- Marketing -

JO nuk është Salah, por Mane është ai i cili do të transferohet tek gjiganti Botëror? Ja ku

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka frikë se ish-ekipi i tij mund të humbasë yjet e tyre te Real Madrid.

Interi “e masakroi” Juventusin por çfarë tha Pirlo pas ndeshjes… Shikoni vetë

Pas humbjes kundër Interit, trajneri i Juventusit Andrea Pirlo foli për Sky Sport: “Qëndrimi ynë ishte i gabuar që nga llimi...

VIDEO/ E PABESUESHME! shikoni momentin para ndeshjes kur vidal puth emblemen e Juventusit

Tifozët e Interit janë të zemëruar me Arturo Vidal pasi mesfushori kilian duket se ka puthur simbolin e Juventusit përpara ...

Lukaku në radarin e klubit të madh të Premier Leagues

Skuadra e Manchester Cityt ka shprehur interesim për sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku, ka raportuar “Telegraph” të hënën. Forma...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -