ARRIHET MARRËVESHJA, Shokohet bota e futbollit, €80m Bayerni bën super goditjen e merkatos

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Bayerni i Mynihut mund të kompletojë nënshkrimin prej 80 milion eurosh të mesfushorit të Atletico Madrid Saul Niguez këtë verë, me Atletico të vendosur të riinvestojë rreth gjysmën e pritjeve të mëdha në nënshkrimin e kapitenit të Udineses Rodrigo De Paul si një zëvendësim në qendër të fushës.

Pavarësisht nënshkrimit të një kontrate nëntë-vjeçare në 2017 që ka edhe pesë vjet të tjera për të kaluar, e ardhmja e Saulit në Atletico është bërë e pasigurt javët e fundit.

Saul mendohet se kishte kerkuar largimin nga Atletico edhe në vitin 2019 dhe tani në maj mediat spanjolle përcjellën se një mungesë e futbollit me ekipen e parë gjatë gjithë kampionatit fitues të kampionatit 2020/21 La Liga kishte bindur 26-vjeçarin se koha kishte ardhur të largohet nga ekipi i Simeone.

Spanjolli është konsideruar si një nga mesfushorët më të mirë të Evropës që nga avansimi i tij në ekipen e parë në vitin 2015 dhe më parë ka qenë i lidhur me Manchester United dhe Juventus.

Por Bayern tani eshtë pranë një transferimi të lojtarit, me Radio Marca që pretendon se është arritur një marrëveshje mbi një tarifë transferimi prej € milion.

Bayern zakonisht shpenzon para të mëdha vetëm për lojtarët në fillim të të 20-ave – Leroy Sane, Lucas Hernandez, Benjamin Pavard, Corentin Tolisso dhe Kingsley Coman janë shembuj kryesorë në vitet e fundit. Kjo do ta vinte Saulin drejt skajit më të vjetër të grupit të super investimeve. Vlen të përmendet gjithashtu që Bayern pagoi një pagë te raportuar prej €38 milion për një 27-vjeçar si Mats Hummels në 2016, atëherë një nga transferimet më të larta në historinë e klubit.

Atletico pritet të zëvendësojë Saulin me De Paul. Argjentinasi ka qenë në Udinese që nga viti 2016. Ai më parë ka qenë i lidhur me Liverpool dhe Leeds.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -