Arsenali me përmbysje triumfon ndaj Moldes (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Arsenali ka arritur të mposhtë Molden në “Emirates” me rezultat 4 – 1, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

“Topçinjtë” ishin duke humbur me rezultat 0 – 1, por arritën ta përmbysin për të siguruar pikët e plota.

Ellingsen në minutën e 22-të kaloi mysafirët në epërsi, derisa Haugen shënoi autogol në minutat shtesë për t’i barazuar shifrat (45+1).

Mysafirët përsëri realizuan autogol me anë të Sinyan (62′), gjë që bëri që vendasit të kalojnë në epërsi për herë të parë në ndeshje.

Kurse, golin e tretë e shënoi Nicolas Pepe në minutën e 69-të pas asistimit të bukur nga Bukayo Saka dhe Willock vulosi fitoren e skuadrës londineze (88′).

Pas kësaj fitore, Arsenali renditët në pozitën e parë me nëntë pikë, tri më shumë se Molde që renditët në pozitën e dytë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -