Arthur arrinë në Torino, Pjanic rrugës për në Barcelonë (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Arthur Melo ka mbërritur në Torino për t’i kryer testet mjekësore para se t’i bashkohet Juventusit, ndërkohë që Miralem Pjanic ka udhëtuar drejt Barcelonës, po ashtu, për t’i kryer testet mjekësore të dielën.

Mesfushori brazilian ateroi në Aeroportin Caselle në Torino me një aeroplan privat të shtunën vonë në mbrëmje.

Ai do ta kompletojë kalimin në Juventus në vlerë 70 milionë euro, derisa Pjanic do t’i bashkohet Barçës për një shumë shtesë prej 10 milionë euro.

Për shkak të kufizimeve si pasojë e pandemisë koronavirus, Sky Sport Italia vlerësohej se për Pjanic ka qenë më e lehtë t’i kryejë testet mjekësore në Torino.

Megjithatë, mediat italiane raportojnë se Pjanic mesfushori boshnjak do të jetë në Barcelonë të dielën, pra sot.

Besohet se Arthur do t’i fitojë deri në 7 milionë euro në vit në Juventus, përfshirë bonuset nga paraqitjet e tij.

Juve dhe Barça po nguten për ta kryer këtë marrëveshje para 30 qershorit, në mënyrë që të llogaritet si ujdi e bërë brenda vitit financiar 2019/20.

Të dy futbollistët do t’i përfundojnë sezonet me klubet e veta të tanishme dhe nuk do t’u bashkohet klubeve të tyre të reja deri në fillim të sezonit 2020/21. Gazeta Express/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -