Arthur Melo refuzon të kthehet në Barcelonë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Juventusi dhe Barcelona kanë gjetur marrëveshjen për shkëmbimin e mesfushorëve Arthur Melo dhe Miralem Pjanic.

Tashmë lojtarët po kryejnë vizitat mjekësore në J Medical, ku të pranishëm janë edhe mjekët e Barçës, të cilët po mbikëqyrin testet e mesfushorit boshnjak.

Të dy klubet po nxitojnë në bisedime, për shkak se duan që kjo marrëveshje të llogaritet në  vitin financiar 2019-2020.

Megjithatë, futbollistët nuk mund të ndyshojnë skuadër, pasi ky shkëmbim është i vlefshëm për sezonin 2020-2021.

Mirëpo, sipas informacioneve të “Calciomercato.it”, ky fakt mund të jetë i parëndësishme për Arthur, i cili është aq i mërzitur për trajtimin që i ka bërë  Barcelona sa që nuk dëshiron më të luajë për ta.

23-vjeçari brazilian nuk donte të largohej nga Camp Nou, por katalanasit ia bënë të qartë se nuk e kishte më në plane.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -