Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë Superiore. Golin e vetëm për “Demat e Kuq”, e realizoi mesfushori 20-vjeçar nga Shkupi, Besnik Ferati, në minutën e 85-të.

Atij i mjaftuan vetëm 3 minuta lojë nga aktivizimi për të tundur rrjetën e portierit Koliçi. Ky ishte goli i parë me fanellën e Partizanit për Feratin, i cili ka marrë elozhe edhe nga Jasir Asani, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës së AIK-ut në Suedi.

Nëpërmjet një postimi në “Instastory”, Asani ka shkuar se futbollisti 20-vjeçar, Ferati, meriton fanellën me numrin 10 te kampionët në fuqi të Superiores.

“Urime vëllai im, Besnik Ferati, ti meriton shumë më shumë dhe besoj se të takon numri 10 tek ekipi i Partizanit. Vlerat e tua do i tregosh edhe në ndeshjet e ardhshme, pasi ti ke kualitetin për të qenë pjesë e formacionit titullar. Urime për golin dhe sa më shumë suksese në të ardhmen”, shkroi Jasir Asani.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të...
- Marketing -

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -