M.M

Muriqi mundë të rikthehet te Manchester City

Siç raportojnë mediat angleze, portieri i Kosovës nuk ka bindur skuadrën ku luajti në Championship dhe trajneri i Nottingham ka kërkuar që lojtari të largohet. Muriqi me shumë gjasa do të...

Interi ka nisur bisedimet me Eriksenin

Inter Milan ka bërë kontakt me përfaqësuesit e Christian Eriksenit për një transferim të mundshëm. Sipas "Sky Sport Italia", ata kanë filluar bisedimet për një lëvizje të mundshme. ...

Plaku në radarin e Partizanit, Teutës dhe Gjilanit

Sebino Plaku ishte njëri ndër ardhjet më të bujshme të afatit kalimtar të verës në futbollin kosovar. Sulmuesi 34 vjeçar u prezantua me ‘pompozitet’ te skuadra e Llapit dhe njëherit u bë njëri ndër lojtarët më të...

Joshua për Wilderin: Do të futem në ring për ta nokautuar

Kampioni i botës në shumë kategori të boksit,  Anthony Joshua ka thënë se synimi i tij do të ishte një nokaut i hershëm dhe i pamëshirshëm kundër Deontay Wilder, nëse ata takohen përfundimisht në një përballje për...

Kulushevski kreu testimet mjekësore, zbulohen detajet e kontratës

Juventus do të derdhë në arkat e Parmë plot 35 milionë euro + 10 milionë bonuese në varësi të performancës së lojtarit. Ndërsa futbollisti do të përfitojë 2.5 milionë euro në sezon...

Zlatan Ibrahimovic ateron në Milano (VIDEO)

Ibrahimovic ka ateruar me avion në Milano dhe pritet tani të kryej testet mjekësore, që më pas të bëhet dhe prezantimi i tij. https://twitter.com/i/status/1212683440346284032

Kukësi e ka gati kalendarin e miqësoreve në Antali

Shumë skuadra nga vendi, por edhe rajoni po bëhen gati për tu nisur drejt Turqisë, ku pothuajse më shumica e ekipeve kryejnë fazën përgatitore të dimrit. Nga kampionati i superiores shqiptare, edhe skuadra e Kukësit do të...

Partizani nuk dëshiron të humbë edhe një “xhevahir”

Lorenc Trashi është një nga lojtarët më të përfolur te Partizani, jo për afatin kalimtar të janarit, por për kontributin e dhënë përgjatë këtyre viteve tek të kuqtë. 27-vjeçari ka blinduar krahun e majtë të fushës dhe...

Tare e dëshiron Kumbullën

Igli Tare po mundohet ta transferojë në Romë qendërmbrojtësin Marash Kumbulla, dhe për këtë ka edhe një “kartë” fituese në dorë. Verona pëlqen mesfushorin Valon Berisha, i cili me shumë mundësi do të largohet nga Lazio.

KB Shkupi falënderon z.Petrovën

Në kohën kur një numër i madh i ekipeve të sportive të ndryshme po vuajnë për të pasur sponsor, klubi i basketbollit Shkupi që garon në Ligën e Dytë, ka marrë një ndihmë nga “Ape Steel Construction”,...

Reth autorit

2093 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Reali ofron James ose Joviç në këmbim për sulmuesin e Napolit

Fabian Ruiz vijon të jetë një nga objektivat e merkatos verore për Realin e Madridit, por...

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit amerikan të basketbollit është 31...

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...