M.M

Bayerni përshëndet shqip dhe vendos flamurin kuqezi

Bayern Munchen nuk e mbylli kampionatin në mënyrë dinjitoze, megjithatë bavarezët janë brenda objektivave, pasi distanca me vendin e parë është vetëm 4 pikë, pozicion që mbahet nga Leipzig. Të shumtë janë edhe...

Pinturault i shkëlqyeshëm në superkombinim

Francezi Alexis Pinturault tregoi paraqitje të shkëlqyeshme në disiplinën e superkombinimit të Kupës së Botës, që u mbajt në Bormio të Italisë. Pinturault bëri rrëshqitje më të mirë, zuri vendin e parë me kohë...

Nuk mjaftoi goli i Dacit në humbjen e Konyasporit

Paraqitje të mrekullueshme kishte sot futbollisti shkupjan i Konyaspori, Edron Daci, por ekipi i tij nuk arriti që së paku të merr një pikë në duelin ndaj Alanyasporit. Edhe pse Konyaspori në këtë...

Halaand dribloi Juven dhe Cityn, nënshkruan me Dortmundin

Erling Braunt Halaand i ka befasuar të gjithë me skuadrën e re. Sulmuesi 19 vjeçar ka firmosur me ekipin e Bourusia Dortmund në Bundesligë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi gjerman me anë...

Chelsea e mundi Arsenalin për katër minuta

Chelsea ka mposhtur Arsenalin në Londër edhe 1:2. Edhe pse Arsenali kishte epërsi me golin e hershëm që shënoi Aubameyang, Chelsea shënoi dy gola për katër minuta për të përmbysur rezultatin kundër. ...

Manchester Unitedi fiton në fushë musafire

Manchester United ka shkëlqyer sonte në "Turf Moor" duke arritur një fitore tepër të vlefshme në luftën e tyre për top-4 në Premier Ligë. Pjesën e parë e dominoi skuadra e Ole Gunnar Solksjaer por arriti që...

Ajzeraj ndërpret kontratën me Skënderbeun, tani lojtar i lirë

Mesfushori kosovar Almir Ajzeraj, ka ndërprerë kontratën me ekipin e kategorisë Superiore të Shqipërsië, Skënderbeun. Ai shkoi në Superligën shqiptare vitin e kaluar në një kontratë katërvjeçare, ndërsa në janar erdhi në formë huazimi...

Ertan Demiri dhe FC Shkupi ndërpresin bashkëpunimin

Menaxheri sportiv i FC Shkupit Ertan Demiri dhe skudra e FC Shkupit sot me marrëveshje të përbashkët kanë ndërprerë bashkëpunimin. Ish-futbollisti i kësaj skuadre dhe shumë ekipeve të tjera në vend dhe ekipeve tjera ndërkombltare ka...

Prishtina me trajner të ri, vjen slloveni Hojç

Klubi i Basketbollit Prishtina ka emëruar kryetrajnerin e ri të skuadrës që është një slloveni Teo Hojç, i cili pritet që të udhëheq Prishtinën në pjesën e dytë të kampionatit kosovar. Slloveni ka një përvojë të madhe...

Shkupi nuk ka si Shukun, 14 ndeshje 21 gola

Kur të gjitha kategoritë e futbollit në vendin tonë janë në pushim dimëror, është radha që të flitet për statistika. Por shumë pak dhe ndoshta rezultatet e tyre kalojnë në heshtje totale, ndërsa puna...

Reth autorit

2560 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
loading...