M.M

Inter, Milan, City dhe ekipe tjera nën llupën e UEFA-s

Shtëpia e futbollit evropian UEFA ka filluar të kontrollojë dokumentacionin e disa klubeve të mëdha evropiane, për punë jolegale. Në mesin e tyre janë edhe ekipet si Mançester Siti, Olimpik Marseja, PSZH-ja, Interi, Milani, Roma,...

Zyrtare: Mujeci nënshkruan me Akademija Pandevin

Sulmuesi shkodran, Ndue Mujeci është përforcimi i fundit i skuadrës së Akademija Pandev, që garon në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut. Albsport.mk katër ditë më parë paralajmëroi për mundësinë e transferimit, se Mujeci është afër...

Latifi zyrtarizoi meçin e radhës në UFC

Ilir Latifi ka bërë të ditur luftën e radhës në UFC që tani më edhe është zyrtarizuar , ndërsa për kundërshtar e ka Derrick Lewis, që do të mbahet me 8 shkurt në Houston, e vlefshme për...

Kosova arriti në Katar në super hotelin luksoz

‘Dardanët’ më 12 janar në Katar zhvillojnë ndeshje miqësore kundër Kombëtares së Suedisë. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, për këtë ndeshje ka ftuar kryesisht lojtarë nga Superliga e Kosovës, dhe një pjesë të atyre që paraqiten në...

Tirana dështoi në miqësoren e parë në Antalia

Tirana është mposhtur 2:1 nga Alanyaspor në miqësoren e parë të zhvilluar në Antalia të Turqisë. Pjesa e parë u mbyll me epërsi minimale 1:0 të skuadrës turke. Në pjesën e dytë, trajneri i...

AIK-u e zyrtarizoi Asanin, do të debutojë të enjten (FOTO)

Skuadra suedeze AIK Stockholm sot zyrtarisht e ka prezantuar Jasir Asanin. Ish-sulmuesi i Partizanit i transferuar te skuadra suedeze në formë huazimi me të drejtë blerjeje në fund të sezonit, ka pozuar me fanellën e klubit të...

Shqipëria, Kosova e Maqedonia në Mercedes Benz Aegean Cup 2020

Shqipëria e 17 vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri, do të marrë pjesë në turneun Mercedes Benz Aegean Cup 2020, një turne për të rinjtë që organizohet nga Federata e Futbollit të Turqisë çdo vit me...

Mbappe tregon sekretin e stilit të festimit pasi shënon gol (VIDEO)

I mrekullueshëm në fushim, por të gjithë e pyesim veten se pse ai i feston golat gjithnjë në mënyrë të njëjtë. Kylian Mbappe e bënë këtë shenjë sa herë që shënon. Ai i kryqëzon krahët e tij...

Gostivari filloi përgatitjet me pesë përforcime

Skuadra e Gostivarit që garon ën Ligën e dytë perëndim sot ka filluar me përgatitjet për sezonin pranveror. Trajneri i emëruar javë më parë, Birol Topçiu, përveç futbollistëve që kishte nga gjysmë sezoni i kaluar,...

Shkupi në atmosferë pozitive i filloi përgatitjet (VIDEO)

Shkupi ka lënë pas vete pauzën dimërore, pasi sot u janë rikthyer stërvitjeve për të shënuar fillimin e fazës përgatitore. Ekipi kishte grumbullimin e parë nën urdhrat e trajnerit Qatip Osmani dhe stafit teknik, për vitin 2020...

Reth autorit

3290 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
loading...