M.M

Hidhet shorti i Europa League, të mëdhatë me fat. Interi me ekipin bullgar

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti i Europa League, kompeticion që mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën Digitalb. Interi do të përballet me Ludogorets, Manchester United me Club Brugge, Arsenal me Olympiakos. Ndërsa Roma me...

Zanetti: Duhet ta fitojmë Europa Leaguen

Nënkryetari i Interit, Javier Zanetti thekson se Interi ka objektiv kryesor ta fitojë Europa League në këtë sezon. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Inter do të përballet me kampionin bullgar, Ludogorets.

Ronaldo zgjedh Champions Leaguen

“Bota ime është futbolli, por për mua ka gjëra edhe më të rëndësishme jashtë këtij sporti. Jam sipërmarrës dhe është mëse normale të bësh diçka ndryshe”. Kështu shprehet Cristiano Ronaldo në një intervistë të...

Deshamp zgjedh ekipin që dëshiron të fitojë Ligën e Kampioneve

Trajneri i Francës Didië Deshamp uron që ish-skuadra me të cilën arriti sukseset më të mëdha si lojtar, Juventusi, të fitojë Ligën e Kampioneve këtë sezon. Ish-kapiteni i Francës në vitet e saj më...

Shumë tituj evropian në duart e anglezëve

Liverpooli triumfoi në Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe në Botërorin e Klubeve, kurse Chelsea e fitoi Ligën e Evropës Futbolli evropian në vitin 2019 ishte në duar të anglezëve. Klube e Premierligës...

Gruaja e Micheal Schumacherit po e fsheh të vërtetën

Ish-menaxheri i Michael Schumacher, Willi Weber ka habitur të gjithë me pretendimin se gruaja e legjendës së Formula1, Corinna po fsheh të vërtetën gati gjashtë vjet nga aksidenti i tij në ski. Kampioni i...

Berisha futbollist i dekadës në Australi

Berisha do të mbetet emri më i njohur që ka luajtur në futbollin australian. Tifozët e Ligës së Australisë e kanë shpallur Besart Berishën si futbollistin më të mirë të dekadës. Ylli kosovar është...

Barcelona gati ofertën për talentin e Dinamos

Mediat kroate shkruajnë se skuadra e Barcelonës po synon ta transferojnë gjatë verës, talentin e madh të Dinamo Zagrebit, 21-vjeçarin Dani Olmo, por kjo mundë të ndodhë qysh në janar. Dinamo e...

Futsall Shkupi mbylli vitin më të suksesshëm në histori

Viti 2019-të, do të jetë më i suksesshmi në historinë e Futsall Shkupit, që arriti të shpallet kampion, ndërsa gjithashtu fitoi edhe Kupën e Maqedonisë. Qershia mbi tortë ishin paraqitjet fantastike në...

Dekada më e suksesshme e Shkëndijës

Me përcjelljen e vitit 2019 mbyllet dekada e katërt e kuqezinjve e cila në aspekt të ecurisë rezulton më e suksesshmja në historinë e klubit. Nëse tre dekadat paraprake ishin luftë për ekzistencë, dhjet...

Reth autorit

4436 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Poshtërsim dhe si lojë fëmijësh, Ajax i shënon 13 gola Venlo në kampionatin hollandez

Ajax ka fituar me rezultatin e thellë 0-13 ndaj Venlo në kampionatin hollandez. Një ndeshje totalisht e...

FORMACIONET/ Manchester United dhe Chelsea ‘luftojnë’ për fitore

Sot (e shtunë) do zhvillohet sfida mes Manchester United-it dhe Chelsea-s, e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierë Ligë-s.

Barcelona është në kaos, Reali është mbreti i “El Clasicos” (VIDEO)

Real Madrid del triumfuese nga “El Clasico” e parë e këtij sezoni. Skuadra e Zidane fitoi 3-1 në “Camp Nou”-n e boshatisur...

Shkupi merr kryesimin në rëndtije

Skuadra e FC Shkupit është ngjitur në pozitën e parë të renditjes tabelore, pas fitores që shënoi në javën e 10-të të...

Fillim i çmendur i “El Clasico”, dy gola në 8 minutat e para (VIDEO)

Real Madrid ka krijuar epërsi në El Clasico brenda pesë minutave të para. Është Federico Vaverde që ka realizuar...
loading...