M.M

Gjilani me përforcim nga Fenerbahçe

SC Gjilani ju njofton për arritjen e marrëveshjes me futbollistin Fatlind Azizi. Klubi ka ‘firmosur’ me mesfushorin 19 vjeçar duke e parë si të domosdoshëm për objektivat që janë vënë për këtë edicion. Azizi,...

Stadiumi i Çairit me risi, tribuna e re po merr pamje (FOTO)

Derisa skuadra e FC Shkupit është duke zhvilluar përgatitjet e dimrit në Antalia, në stadiumin e Çairit punët kanë vazhduar me intensitet të shtuar për të rregulluar tribunën e re dhe disa ndryshime brenda tribunës së vjetër.

Plas “lufta” te Barcelona

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, raportohet se e ka ftuar drejtorin sportiv të klubit, Eric Abidalin, për një takim urgjent për ta qartësuar situatën, pas reagimit të ashpër të Lionel Messit në rrjetet sociale.

Arbitri shqiptar nga Zvicra ndan drejtësinë sot në derbin e zjarrt të Greqisë

Një nga kampionatet më të zjarrta padyshim është edhe ai i Greqisë, ndërsa sonte kemi derbin e madh në kuadër të çerekfinales së Kupës së Greqisë, mes dy rivalëve të përbetuar PAOK dhe Panathinaikos. Ky duel...

Barcelona gati ofertën për Lautaro Martinezin

Ylli argjentinas i Interit, Lautaro Martinez po kalon një sezon të mirë nën drejtimin e Antonio Contes, ku në 20 paraqitje në Serie A ka shënuar 11 gola. Te Barcelona janë duke shpresuar në...

Chelsea përsëri në sulm për Dembelen

Skuadra e Premier League të Anglisë, Chelsea do t’i kthehet garës për ta siguruar transferimin e sulmuesit të Lyonit, Moussa Dembeles,. Kjo pritet të ndodhë gjatë afatit kalimtar të verës. Përkundër bisedimeve të vazhdueshme...

Rashica më i miri në fitoren e Werderit ndaj Dortmundit

Werder Bremeni eliminon Borussian e Dortmundit nga Kupa e Gjermanisë falë kontributit të Milot Rashicës. “Ylli” i përfaqësueses së Kosovës shënoi një gol dhe ishte vendimtar edhe në të parin, në suksesin 3-2 të skuadrës...

Ibrahimovic pritet të mungojë në derbin me Interin

Në shtëpinë e Milanit ka rënë alarmi për gjendjen e Zlatan Ibrahimovicit, i cili ende nuk është kthyer në stërvitje për përgatitjet e derbit. Pasi humbi ndeshjen me Veronën, gjiganti suedez është stërvitur...

Më i miri i Partizanit vazhdon të luajë te ekipi B

Një nga futbollistët më të mirë që ka Partizani, Esat Mala u bënë muaj që aktivizohet tek Partizani B. Kjo ndodhë pasi mesfushori 20 vjeçar nuk pranon të rinovoje kontratën që i skadon në qershor dhe mund...

Shkëndija spektakël golash me Randers

Shkëndija e Tetovës në kuadër të përgatitjeve në Turqi, ka zhvilluar një test miqësor, duke u ndalur në barazimin 3-3 ndaj danezëve të Randers. Lojtari i ri sulmuesi 20 vjeçar Es Sahhal që është...

Reth autorit

5080 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Real Madridi në probleme të mëdha me transferimet e fundit

Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarë që e kanë menaxhuar mjaftë mirë presionin e ndryshëm,...

E FUNDIT: Ronaldo fiton çmimin tjetër prestigjioz

Në moshën 35 vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk po mendon të pensionohet. Ai ka ende shumë për të dhënë si një nga...

Super Bayern, gati goditja e dyfishtë me kosto 80 milionë euro

Bayern Munich synon të blejë mesfushorët e Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria dhe Florian Neuhaus, të dy në fushë në ndeshjen e Champions...

VIDEO/ Portieri më idiot ndodhet në Rusi, e lë portën hapur te penalltia me një shpikje nga video-lojërat

Një lëvizje tërësisht e pazakontë ka ardhur nga portieri Ivan Lomaev në Rusi. Teksa ishte duke u zhvilluar ndeshja mes Orenburgut...

Shkëndija fiton me goleadë dhe ruan kreun, Shkupi ngjitet i dyti!

Ndeshjet nga raundi i 14-të të kampionatit të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Shkendija me një lojë të...
loading...