M.M

Paqësorët ndalën serine e Lakersave

Los Angeles Laker e prishi serine e 14 fitoreve radhazi, e që pa Anthony Davis u mposhtën 105-103 në parketin e Indiana Pacers, me diferencën që u bë në minutat e fundit të periodës së katërt. LeBron James gaboi në...

Statistika para ndeshjes së sotme Barcelona – Real Madridi

Dueli* Barcelona është e pamposhtur në gjashtë takimet e fundit me Real Madridin në të gjitha garat. Forma * Barcelona i ka fituar shtatë takimet e fundit...

“El Clasico” do të fillojë me shifra të barabarta

Dy ekipet futen sot në këtë derbi me pikë të barabarta. Si të mos mjaftonte ekuilibri në majën e La Ligës, kur edhe golashënuesit më të mirë janë në të njëjtat pozita. Mesi e Benzema kanë secili nga 12 gola,...

Flamengo finaliste e parë e Botërorit të Klubeve

Kampionët e Copa Libertadores, skuadra braziliane Flamengo, është finaliste e parë e Botërorit të Klubeve. Në gjysmëfinale të kësaj gare, ekipi i drejtuar nga portugezi i famshëm, Jorge Jesus, mposhti 3-1 në “Khalifa International Stadium” të Dohas Al-Hilal të Arabisë Saudite.

Aston Villa eliminon “fëmijët” e Liverpoolit

Ndodhi sikurse edhe pritej, Liverpooli u paraqit ndaj Aston Villas me emra krejt të rinj, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Ligës (Carabao Cup), duke u eliminuar me “dëshirë” nga gara. Në “Villa Park” të Birminghamit vendësit...

Kampionët mbushën me gola Astibon

Pavarësisht gjithë ndodhive të enjten e kaluar, kur ndeshja e javës së 10 të Ligës së parë në Futsall, në Shtip kundër Astibos ishte ndërprerë, bardhekaltërit nga Çairi zhvilluan një 20 minuta fantastike, duke shënuar në fund fitore 8:3.

Interi hyn në garë për Matiçin

Interi është i gatshëm të bëjë ofertë për mesfushorin serb të Manchetser United, Nemanja Matiç, për tu transferuar gjate afatit kalimtar të janarit. Trajneri, Conte dëshiron ta sjellë 31-vjeçarin në "San Siro", edhe pse...

Për Kosovën 3.000 bileta përmes UEFA-s

Siç transmetojnë mediat nga Kosova dhe Shqipëria, për “Derbin e Ballkanit”, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, që do të luhet me 26 mars në Shkup, tifozët e Kosovës do...

Daci asiston në golin e barazimit për Konyasporin

Futbollisti shkupjan Erdon Daci, me sukses ka luajtur në ndeshjen e djeshme për ekipin e tij Konyaspor që po garon në Superligën turke. Erdon Daci që është pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë U21, dje ishte asistent në barazimin që mori...

Pritet oferta zyrtare e Tottenhamit për Muriqin

Sipas mediave turke, Tottenhami i Jose Mourinho është duke u përgatitur për ti bërë ofertë zyrtare sulmuesit kosovar të Fenerbahces, Vedat Muriqi. Muriqi, i cili është përfolur për një transferim në Tottenhami, ka shënuar dhjetë gola në...

Reth autorit

5810 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus.

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...

Mesut Ozil pranë kalimit në Turqi

Mesfushori turko-gjerman i Arsenalit, Mesut Ozil duket se nuk është më në planet e trajnerit Mikel Arteta dhe nuk ka pothuajse asnjë aktivizim të...

Real Madrid eleminohet nga Super Kupa e Spanjës, Barcelona finalen do e luajë ndaj Bilbaos (VIDEO)

Real Madrid nuk do të jetë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Madrilenët janë mposhtur 1-2 në gjysmëfinale ndaj Athletic Bilbao. Me këtë rezultat...