M.M

Maqedonia mbyll vitin në pozitën e 68-të, Kosova e 115-ta

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, nuk shënoi asnjë lëvizje në renditjen e fundit të FIFA-s dhe mbylli vitin 2019 në pozitën e 68-të. Maqedonia grumbulloi 1347 pikë, duke përsëritur renditjen e vitit të ...

Gjoka: Shkëndija mund të jetë në grupet e Ligës Evropa

Ernest Gjoka po bën mirë në krye të Shkëndijes së Tetovës, teksa prej momentit kur ka marrë drejtimin e “kuqezinjve” i ka kthyer ata në luftën për titull kampion duke i renditur të dytët...

Drita e Gjilanit siguron firmën e Fazliut

Kampionati i Kosovës është ndërprerë për pushimet dimërore, ndërsa Drita e Gjilanit ka bërë edhe përforcimin e parë për merkaton e janarit, që është ish sulmuesi i Partizanit dhe Shkëndijës, Astrit Fazlliu. Sulmuesi ...

Ferrari konfirmon pilotin e parë për sezonin 2021

Sharll Shekler, i ardhur një vit më parë te Ferrari, ka rinovuar kontratën me skuderinë italiane deri në vitin 2024. Në sezonin e tij të parë me Ferrarin, 22-vjeçari arriti 2 fitore dhe 7 nisja nga vendi...

Interesim i jashtëzakonshëm për licencim të garave evropiane

Plot 11 skuadra nga Liga e Parë dhe ajo e dytë, ka shtruar kërkesa te Federata Futbollistike e Maqedonisë, për të marë licencën për sezonin e ardhshëm 2020/21. Vendimet përfundimtare të Komisionit për licencim...

Radha e Feronikelit dhe Prishtinës

IPKO Superliga vazhdon sot me dy ndeshjet tjera të xhiros së 25-të, pasi dje u zhvilluan katër ndeshje të kësaj jave. Dhe, dy duelet kryesore do të luhen pikërisht të enjten, shkruan...

Ballkani i mrekullueshëm gati ta dominojë gjysmën e kampionatit

Superliga e Kosovës në futboll është në proces të prodhimit të një surprize të mrekullueshme. Bëhet fjalë për Ballkanin, i cili në këtë stinor befasisht po e dominon garën elitare, duke u bërë ekipi më simpatik në vend, mbase edhe...

Dështimi i vitit në Superligë: Sebino Plaku, transferimi i Llapit evropian

Sebino Plaku ishte një ndër transferët më të diskutuara në merkaton verore në Superligën e Kosovës. Ai u transferua nga Superliga e Shqipërisë respektivisht nga Kamza të Llapi duke qenë një prej transferëve më...

Balotelli: Lë makinën rrugëve dhe kthehet në shtëpi në këmbë

Është bërë e zakonshme që çdo javë të dëgjojmë lajme të çuditshme për Mario Balotelli. Sulmuesi italian mbetet një nga futbollistët më të pagdhendur. Këtë e ka treguar edhe mëngjesin e sotëm teksa kishte...

Xhudoja edhe në vitin 2019, ishte sporti ku arriti të fitojë medalje të shumta në garat evropiane dhe ato botërore Majlinda Kelmendi, Loriana Kuka, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Laura Fazliu, Akil Gjakova, të udhëhequr...

Reth autorit

6966 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...