M.M

Miqësore në Doha, Kosova-Suedia

Kombëtarja e Kosovës në futboll do të zhvillojë përballje miqësore me Suedinë. Sfida miqësore do të zhvillohet më 12 janar, ndërsa takimi do të zhvillohet në stadiumin në “Doha” të Katarit.

UEFA gjobit FSHF-n, me 23 mijë euro!

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit sa i takon ndeshjes Shqipëri-Francë të mbajtur në “Air Albania”. FSHF-ja është gjobitur me 5000 euro për fërshëllimat...

FFM konfirmoi premion dhe stadiumin për sfidën me Kosovën

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, në mbledhjen e fundit, vendosi që takimi Maqedoni-Kosovë, i vlefshëm për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve të zhvillohet në Arenën “Todor Proeski” në Shkup, më ...

Maqedonia mbyll vitin në pozitën e 68-të, Kosova e 115-ta

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, nuk shënoi asnjë lëvizje në renditjen e fundit të FIFA-s dhe mbylli vitin 2019 në pozitën e 68-të. Maqedonia grumbulloi 1347 pikë, duke përsëritur renditjen e vitit të ...

Gjoka: Shkëndija mund të jetë në grupet e Ligës Evropa

Ernest Gjoka po bën mirë në krye të Shkëndijes së Tetovës, teksa prej momentit kur ka marrë drejtimin e “kuqezinjve” i ka kthyer ata në luftën për titull kampion duke i renditur të dytët...

Drita e Gjilanit siguron firmën e Fazliut

Kampionati i Kosovës është ndërprerë për pushimet dimërore, ndërsa Drita e Gjilanit ka bërë edhe përforcimin e parë për merkaton e janarit, që është ish sulmuesi i Partizanit dhe Shkëndijës, Astrit Fazlliu. Sulmuesi ...

Ferrari konfirmon pilotin e parë për sezonin 2021

Sharll Shekler, i ardhur një vit më parë te Ferrari, ka rinovuar kontratën me skuderinë italiane deri në vitin 2024. Në sezonin e tij të parë me Ferrarin, 22-vjeçari arriti 2 fitore dhe 7 nisja nga vendi...

Interesim i jashtëzakonshëm për licencim të garave evropiane

Plot 11 skuadra nga Liga e Parë dhe ajo e dytë, ka shtruar kërkesa te Federata Futbollistike e Maqedonisë, për të marë licencën për sezonin e ardhshëm 2020/21. Vendimet përfundimtare të Komisionit për licencim...

Radha e Feronikelit dhe Prishtinës

IPKO Superliga vazhdon sot me dy ndeshjet tjera të xhiros së 25-të, pasi dje u zhvilluan katër ndeshje të kësaj jave. Dhe, dy duelet kryesore do të luhen pikërisht të enjten, shkruan...

Ballkani i mrekullueshëm gati ta dominojë gjysmën e kampionatit

Superliga e Kosovës në futboll është në proces të prodhimit të një surprize të mrekullueshme. Bëhet fjalë për Ballkanin, i cili në këtë stinor befasisht po e dominon garën elitare, duke u bërë ekipi më simpatik në vend, mbase edhe...

Reth autorit

7249 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
loading...