M.M

Tare e dëshiron Kumbullën

Igli Tare po mundohet ta transferojë në Romë qendërmbrojtësin Marash Kumbulla, dhe për këtë ka edhe një “kartë” fituese në dorë. Verona pëlqen mesfushorin Valon Berisha, i cili me shumë mundësi do të largohet nga Lazio.

KB Shkupi falënderon z.Petrovën

Në kohën kur një numër i madh i ekipeve të sportive të ndryshme po vuajnë për të pasur sponsor, klubi i basketbollit Shkupi që garon në Ligën e Dytë, ka marrë një ndihmë nga “Ape Steel Construction”,...

Kinezët joshin Bejtullain me 700 mijë euro

Kur ekipet janë në kërkim të përforcimeve, skuadra e kampionit aktual, KF Shkëndija mund ëtë mbetet këtë dimër pa mbrojtësin më të mirë, Egzon Bejtullain. Sipas portalit sportiv “Sportmedia”, e që transmeton “Albsport”, mësohet se për Bejtullain...

Suarezi nuk do t’ja dijë për Kinën

Sipas ‘Calciomercato’, sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka refuzuar një kalim në Superligën e Kinës verën e kaluar, përcjell lajmi.net. 32 vjeçari duket se largimin e ka afër nga Barcelona, me trajnerin Ernesto Valverde...

Arsenali i jep gëzimin e parë Artetas

Arsenali e ka mposhtur me rezultat 2-0 Manchester Unitedin. Kjo është fitorja e parë e trajnerit të ri të "topçinjve" Mikel Artetas dhe vje kundër një kundërshtari që kërkon top katërshen e Premier Leagues.

Futbollistët e Vëllazërimit në pushim dimëror pa rroga

Vëllazërimi i Kërcovës shënoi sukses të madh në sezonin vjeshtor të Ligës së dytë-Perëndim, duke zënë vendin e dytë me 25 pikë (7 fitore, 4 barazime dhe 3 humbje) dy më pak se...

Jusufi përsëri në shënjestër nga disa klube të Ligës së Parë

Sulmuesi shkupjan i Vëllazërimit të ërçovës, Fatih Jusufi, këtë dimër mund të largohet nga ekipi aktual, për t’iu bashkuar ndonjë klubi të Ligës së Parë. Pas paraqitjeve shumë të mira...

Skenderi mbetet i Tikveshit edhe pë gjashtë muaj

Skuadra e Tikveshit e ka mbajtur për vete shkupjanin Emir Skenderi edhe për 6 muaj të tjerë. Emiri te Tikveshi ka shkuar si futbollist i huazuar nga rradhët e Akademia Pandevit, ndërsa paraqitjet e tij të...

Manchester City nuk ndalet, mposhti edhe Evertonin e Ancelottit

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Evertonin me rezultat 2-1. Ndeshja doli të jetë e fortë dhe u zhbllokua vetëm në pjesën e dytë, pasi pjsa e parë nuk solli gola.

Çudia e radhës me Bylbyl Sokolin, largohet edhe nga Flamurtari

Çudi në futbollin kosovar, më konkretisht te Flamurtari i Prishtinës. Vetëm një javë pasi mori detyrën e trajnerit, Bylbyl Sokoli shkarkohet nga klubi edhe pse ende nuk ka drejtuar ndeshjen e parë zyrtare. Më...

Reth autorit

7525 POSTIME
0 KOMENTET

Të funditë

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...