Barcelona dëshiron që ky lojtar të mbetet në klub

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Barcelona dëshiron që Ansu Fati të mbetet në klub.

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu dëshiron që Ansu Fati të mbetet në klub “për tërë jetën”

Sulmuesi anësor 17 vjeçar ka pasur një paraqitje të mirë këtë sezon duke shënuar tetë gola në 32 paraqitje në të gjitha garat duke treguar atë që është në traditë të klubit katalunas.

Një paraqitje e tillë e tinejxherit thuhet se ka bërë një klub ende të panjohur deri me tani, por supozohet që të jetë Manchester United, që të ofrojë 100 milionë euro për shërbimet e tij por Bartomeu thotë se nuk ka pasur biseda formale për këtë gjë dhe se ai dëshiron që ai kurrë mos të largohet nga klubi.

“Nuk ka pasur ofertë formale por ka pasur interes për të nga disa klube”, ka konfirmuar ai për Sport.

“Përgjigja e Barcelonë ka qenë: Jo”.

“Ai është pjesë përbërëse e të ardhmes se klubit. Ansu nuk është në shitje. Ai prezanton akademinë dhe lojtarë Ai tashmë e ka konsoliduar vetveten në skuadrën e parë”.

“Ai është unik sepse erdhi nga skuadra e dytë në të parën. Nuk ka shumë lojtarë si ai dhe Barcelona nuk mund ta shet atë, madje edhe nëse ai do të jetë zgjidhja ekonomike për klubin në këtë kohë pandemie”.

Ansu ka nënshkruar marrëveshje të re në dhjetor që zgjat deri më 2022, kurse Bartomeu ka konfirmuar se ai ka në plan për të ofruar një kontratë të re për lojtarin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...
- Marketing -

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -