Barcelona është në kaos, Reali është mbreti i “El Clasicos” (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Real Madrid del triumfuese nga “El Clasico” e parë e këtij sezoni. Skuadra e Zidane fitoi 3-1 në “Camp Nou”-n e boshatisur nga pandemia e koronavirusit. Sfida nisi në mënyrën më spektakolare të mundshme, duke sjell dy gola shumë të shpejt. Fillimisht Valverde realizoi në minutën e 5-të pas një aksioni të bukur, ndërkohë që në krahun tjetër Ansu Fati kundërpërgjigjet në të njëjtën mënyrë.

Messi humbi një shans shumë të mirë përballë Courtois, ndërkohë që të njëjtën gjë bëri edhe Benzema. Në fraksionin e dytë, madrilenët u rikthyer në avantazh. Ishte minuta e 61-të, kur Sergio Ramos fitoi një penallti pasi u mbajt prej bluze në zonë. Nga pika e bardhë mbrojtësi spanjoll nuk do të gabonte, edhe pse nuk e ekzekutoi në mënyrë perfekte.

Koeman provoi të bënte disa ndryshime në formacion për të barazuar të paktën, por në portën e tij vërshonin goditjet, që shpëtohen nga një Neto në formë fantastike. Gjithsesi një minutë nga fundi, Luka Modric përfiton nga një përgjumje e katalansve për të shënuar edhe golin e tretë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

- Marketing -

Ja kush është ekipi i vetëm që i ka fituar të gjitha ndeshjet e Champions League

Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve.

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla (VIDEO)

Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud. Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i...

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë...

‘Ndizet’ sfida Man United – PSG, shënohet goli i tretë dhe jepet karton i kuq (VIDEO)

Është shënuar goli i tretë në ndeshjen Manchester United - PSG.  Në minutën e 69-të, Marquinhos ka realizuar për...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -