Barcelona i falet Dembeles, në fund fiton ndaj Valladolidit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Barcelona ka arritur të mposht Real Valladolidin me rezultat minimal 1 – 0.

Pavarësisht që mysafirët ishin me 10 lojtarë në fushë që nga minuta e 79-të, Barcelona siguroi fitoren një minutë para se të përfundonte koha e rregullt.

Katalunasit dominuan nga minuta e parë, por ishin të pafat para golit duke mos arritur të shënojnë në portën e Valladolidit në pjesën e parë.

Nga ana tjetër edhe Valladolid kishte disa mundësi, por Ter Stegen u gjend gjithmonë në vendin e duhur.

10 minuta para fundit, Plano u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrje shumë të rrezikshme ndaj Dembeles. Francezi përfitoi nga një gabim në mbrojtje dhe realizoi në mënyrën më të mirë për t’i siguruar fitoren katalunasve (89′).

Pas kësaj fitore, Barcelona renditët në pozitën e dytë me 65 pikë, një me pak se Atletico Madrid, derisa Valladolid në vendin e 16-të me 27 sosh.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -