Barcelona përfiton miliona nga lëndimi i Dembeles

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Barcelona do të përfitojë 2.9 milionë euro si kompensim për dëmtimin e futbollistit të saj Osman Dembele, i cili shfaqi probleme fizike gjatë një takimit të Euro 2020.

Sulmuesi 24-vjeçar u detyrua të dilte nga loja si pasojë e një problemi në gju në takimin që Franca pati kundër Hungarisë.

Pas kontrolleve të kryera, rezultoi se ai duhet që t’i nënshtrohet një operacioni dhe do të qëndrojë jashtë fushe për të paktën 4 muaj.

Gazeta sportive spanjolle “Mundo Deportivo” raportoi se FIFA do t’i paguajë klubit kalanas shifrën e lartë referuar rregullores.

Barcelona do të përfitojë 20 mijë Euro çdo 24 orë që francezi qëndron jashtë i padisponueshëm, nëse ai mungon më shumë se 24 ditë.

Kur Dembele u bë pjesë e blaugranave në vitin 2017, priteshin gjëra të mëdha. Por pavarësisht talentit të tij, ai ka përjetuar momente të vështira në Spanjë.

Me dëmtimin e fundit në Evropian, duket se sulmuesi do të largohet si lojtar i lirë në verën e 2022.

Barça pagoi për kartonin e lojtarit të Dortmundid 145 milionë Euro, por francezi nuk ka arritur të tregojë veten për shkak të dëmtimeve.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -