Barcelona shkon në finale përmes penaltive (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Barcelonës falë penalltive kualifikohet në finalen e Superkupës së Spanjës. Barcelona fiton penallti me rezultat 3:2 ndaj Sociedadit.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundon 1:1 me Sociedadin, që u zhvillua në Cordoba, por as pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta nuk ka pasur ndryshim rezultati.

De Jong në minutën e 39-të shënon për Barcelonën, por në pjesën e dytë në minutën e 51-të, Oyarzabal nga penalltia u tregua i saktë dhe barazon rezultatin 1:1. Në minutën e 103-të, Adnan Januzaj futet në lojë dhe bëri paraqitje të mirë për Sociedadin.

Barcelona u paraqit pa Lionel Messi, i cili mungoi për shkak të lëndimit.

Penalltitë, për Sociedadin shënuan Merino, Januzaj, ndërsa dështuan Jon, Oyarzabal, Willian Jose dhe për Barcelonën realizuan Dembele, Pjaniç, Puig, kurse dështuan de Jong, Griezmann. Barcelona në finale do ta pret fituesin e takimit Real Madrid – Athletic Bilbao.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -