Barcelona, vetëm 14 lojtarë në dispozicion për Napoli-n

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Barcelona do të ketë në dispozicion vetëm 14 lojtarë për ndeshjen e Champions League kundër Napoli-it, për shkak të dëmtimeve dhe disa skualifikimeve.

Katalanasit nuk do të kenë në dispozicion Arturo Vidal, i skualifikuar për shkak të dy kartonëve të verdhë të marrë në ndeshjen e parë të 1/8-ave kundër italianëve, Sergio Busquets, gjithashtu i skualifikuar.

Për ndeshjen që duhet të luhet më 8 gusht mund të mungojë edhe Samuel Umtiti dhe Ronald Araujo, të cilët kanë probleme fizike.

Trajneri Setien duhet të ketë në dispozicion vetëm 14 lojtarë. Për portën, Marc-Andre ter Stegen dhe Neto, në mbrojtje do të jenë në dispozicion Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba, Junior Firpo dhe Nelson Semedo, në mesfushë, Frenkie de Jong, Sergi Roberto dhe Ivan Rakitic, dhe në sulm tredhëmbëshi Antoine Griezmann, Luis Suarez, Lionel Messi.

Mbetet në dyshim aktivizimi i Arthur në kompeticionin europian duke marrë parasysh problemet e fundit të lojtarit me klubin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...
- Marketing -

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -