Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me ekipin e Levatnes, është shkupjani Enis Bardhi, i cili këtë edicion mund të themi se ishte futbollisti kyq i skuadrës. Bardhi këtë sezon në 30 ndeshje kampionat dhe 2 në Copa Del Rey ka shënuar 7 gola dhe kishte 4 asiste, ndërsa u bë futbollisti më i mirë i huaj në historinë e Levantes  duke shënuar 19 gola, kështu duke lënë pas vete edhe emra si Johan Cruyff e  Obafemi Martins.

Por Bardhi tani më disa ditë është në vendlindje dhe po shijon disda ditë pushimi me familje, ndërsa në një intervistë për Albsport.mk, ka folur për sezonin që lamë pas në La Liga, arritjen historike me Levante si golashënues më i mirë i huaj, kthimi në kampionat pas pandemisë, vazhdimin e karrierës, ndeshja që do të luhet ndaj Kosovës, e shumë e shumë përgjigjë në pytje të ndryshme rreth sportit dhe jetës së tij private.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon në vazhdim.

Enis Bardhi – Levante UD – INTERVISTË

Interviste me futbollistin e Levantes Enis Bardhi, i cili ka folur per Albsport.mk lidhur me sezonin e La Ligas, rekordin si golashenues me i mire si futbollist i huaj e shume e shume pergjigje tjera lidhur me karrieren dhe jeten e tij private…

Posted by albsport.mk on Wednesday, July 22, 2020
loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -