Bavarezët pa telashe ndaj amaterëve të FC Duren (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Bayern Munich e ka fituar ndeshjen e parë në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Në raundin e parë të Kupës gjermane, Bavarezët kanë triumfuar lehtësisht ndaj skuadrës amatore FC Duren me rezultat 3-0.

Serinë e golave në këtë takim për Bayernin e hapi sulmuesi i ardhur këtë verë Eric Maxim Choup-Moting në minutën e 24-të, pas asistimit nga Sarr. Ndërkohë 12 minuta më vonë epërsinë e dyfishoi Thomas Muller pasi shënoi nga penalltia.

Në pjesën e dytë Choupo-Moting shënoi përsëri pas asistimit nga Sarr për rezultatin përfundimtar 3-0. Për Bayernin në këtë takim u aktivizua edhe mesfushori i talentuar nga Kosova, Leon Dajaku.

Ndërkohë trajneri Hansi Flick futi në fushë lojtarët që i transferoi së fundmi si Sarr, Choupo-Moting, Marc Roca e Douglas Costa.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim...
- Marketing -

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...

VIDEO: Hummels bën sulmuesin, shënon dhe i “vjedh” festimin Zlatanit

Dortmundi ka dyfishuar shifrat në ndeshjen kundër Arminia Bielefeld për 0-2. Ekipi verdhezi shënoi sërish me anë të Mat Hummels. Mbrojtësi u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -