Bayern merr vendimin përfundimtar për Perisic, Interi në “bela”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Trajneri i Bayern Muenich Hansi Flick ka konfirmuar se klubi ka vendosur të mos shfrytëzojë opsionin për blerjen e Ivan Perisic duke e kthyer te Inter.

Kroati ishte huazuar për pesë milionë euro me opsionin për blerje në fund të sezonit për 20 milionë euro.

Megjithatë, klauzola nuk është aktivizuar teksa klubet kanë tentuar të negociojnë një zbritje në çmim por tani është anuluar fare iniciativa për kroatin.

“Kemi vendosur të mos vazhdojmë me Alvaro Odriozolan, Philippe Coutinhon dhe Ivan Perishiqin”, ka thënë Flick për “Abdenzeitung”. “Për aq gjatë sa David Alaba dhe Thiago Alcantara janë këtu, do t’i konsideroj në dispozicionin tonë”, ka shtuar ai për lojtarët e përfolur se mund të largohen.

Mbetet e paqartë nëse Interi do ta mbajë kroatin apo do ta largojë drejt një klubi të ri.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të...
- Marketing -

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...

16 futbollistë dhe trajneri pozitiv me Covid-19, shtyhet ndeshja me klubin e njohur

Futbolli në Bullgari është drejt Kaosit. 16 futbollistë të Arda Kardzhali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, duke u shtyrë ndeshja me Ludogorets....

Kush janë futbollistët shqiptarë që do të luajnë në Ligën e Kampionëve këtë sezon?

Plotë shtatë futbollistë shqiptarë do të jenë pjesë e fazës së grupeve të garës elitare evropiane. Xherdan Shaqiri me...

Vllaho ndanë drejtësinë në duelin Shkëndija – Sileksi

Sot janë caktuar emrat e arbitrave për ndeshjet e javës së 8-të të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, duele këto...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -