Bayern Munchen futet në garë për yllin e Dortmundit

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Mesfushori i Borussia Dortmund, Jadon Sancho, mund të ndryshojë klubin. 20-vjeçari pretendohet nga Bayern, i cili do të garojë me Manchester United, që gjithashtu dëshiron shërbimet e anglezit, shkruan ESPN.

Klubi i Mynihut bëri disa kërkime në lidhje me Sancho, përpara pezullimit të sezonit për shkak të pandemisë së Coronavirusit.

Sancho ka një kontratë me Borussian deri në vitin 2022 dhe klubi do ta lejojë atë të largohet në merkaton e verës, vetëm nëse një klub paguan shumën e kërkuar prej rreth 120 milion euro. Nisur dhe nga kriza që ka pushtuar klubet për shkak të prezullimit duket se Dortmund nuk po konsideron ende një mundësi zbritje të klauzolës.

Sipas një burimi, Manchester United, vlerësohet si ekipi i preferuar për Sancho në këtë “luftë”. Momentelisht prioriteti i Bayern është mesfushori i Manchester Cityt, Leroy Sane, por nëse bie ky opsion atëherë klubi do të jetë i gatshëm të bëjë një ofertë transferimi për Sancho.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë...
- Marketing -

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...

Sulmuesi i Barcelonës i thot “PO” Juventusit

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele raportohet se po dëshiron transferimin te Juventusi gjatë kësaj vere. Sipas "Mundo Deportivo" raportohet që...

Sot gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Kosovës

Sot do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Kosovës në futboll. Lideri i klasifikimit, Ballkani, pret kampionin dhe fituesin aktual të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -