Berisha po mendon për ofertat, përparësi ka një klub

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Serisa mbrojtësi shtatëlartë nga Shkupi, Sedat Berisha po shijon diellin dhe pushimet e shkurtëra, atë e ërrshojnë oferta nga klube serioze nga Kosova dhe Maqedonia.

Berisha është para një dileme për vazhdimin e karrierës. Parimisht Struga kërkon ta mbajë në skuadër, posaçërisht pas në një gjë të tillë insiston trajneri Zaharievski, me të cilin Berisha kishte bashkëpunuar me shumë sukses vite më parë te Metallurgu i Shkupit.

Piërisht edhe vet Berisha e ka pohuar për Albsport.mk se fillimisht do ti jep përparësi Strugës.
“Për momentin jam në pushim të shkurtër, ndërsa sa i përket të ardhmes sime, fillimisht për shkak të korrektësisë dhe marrëveshjes paraprake që kishim gjashtë muaj me mundësi vazhdimi, do ulemi të bisedojmë. Nëse nuk arrijmë gjuhë të përbashkët, atëherë do i shqyrtoj të gjitha opsionet tjera”, tha Berisha për Albsport.mk.

Ndërkohë nga ana tjetër, nuk mungojnë oferta tjera për shtatëlartin, veçanarisht nga klubet kosovare që do të paraqiste rikthim për Berishën pas një periudhe të kaluar te Drita e Gjilanit.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh javëve në vijim, me palët që pritet të ulen në bisedime për të diskutuar çështjen e rinovimit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt...
- Marketing -

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -