Besarti për të dhjetën herë i shënoi Vardarit, goli i 175 në kampionat (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Në ndeshjen që dikur ishte “Derbi” kur takoheshin Vardari e Shkëndija, sot nuk kishte “D” nga fjala DERBI, pasi kuqezinjtë nga Tetova demoluan rivalin e përjetshëm Vardarin.

Dhe në këtë ndeshje është mase e sigurt se Valon Ahmedi ishte lojtari i ndeshjes, ai shënoi dy gola, kishte disa pasime të shkëlqyera, nxorri një penallti që u bë mbi të, por Besart Ibraimi gjithashtu i dha gol Vardarit në këtë ndeshje, ai tundi rrjetën e rivalit përsëri.

Ndryshe, ky ishte goli i tij i dhjetë si lojtar i Shkëndijës kundër Vardarit. Kujtojmë që Besarti të Shkëndija erdhi verën e vitit 2015. Kur bëhet fjalë për “bombarduesin” ky ishte goli i tij i tetë në këtë sezon, më shumë se ai ka vetëm Darbo i FC Shkupit, i cili shënoi nëntë gola dhe ka një ndeshje më pak.

Por ky goli i pasdites që shënoi Besart Ibraimi ndaj Vardarit, ndeshje kjo që përfundoi me rezultat 5: 1 për Shkëndijën, është i 175 që kur luan në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -