Besir Demiri afër kalimit te Kukësi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Numri një i klubit verilindor nuk kursehet dhe tashmë për trajnerin Skënder Gega është gati dhurata e madhe.

Burime të Albsport.mk, mësojnë se nga klubi verilindor ku drejtor sportiv është shkupjani Nderim Nexhipi, kanë arritur marrëveshjen me mbrojtësin Besir Demiri, i cili disa kohë më parë la përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut dhe zgjodhi të përfaqësojë kombëtaren Shqiptare. Anësori i majtë këtë verë ishte kontaktuar edhe nga Partizani, por bllokimi i merkatos ishte ngërçi kryesor.

Kukësi ka nxituar së fundmi dhe e ka bindur Demirin me ofertën e bërë. 26-vjeçari ka qenë një nga lojtarët më të mirë në Maqedoninë e Veriut kur luante me FC Shkupin, Shkëndijën e Tetovës, ndërkohë që spikati edhe te Vardari.

Në janar të vitit 2018 ai kaloi në Ukrainë te Mariupol. Aty u aktivizua për 18 muaj dhe më pas provoi edhe një eksperiencë në Sllovaki me Zilina, skuadër me të cilin luajti në 21 ndeshje dhe shënoi dy gola, por shkaku i krizës financiare, klubi liroi të gjithë futbollistët. Tani Demiri bëhet gati për një eksperiencë të re në Superiore me Kukësin. 

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -