Bilali nuk e vazhdon me Shkupin, kalon te Shkëndija!?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkupit një ditë pasi ka publikuar përforcimin e parë të afatit kalimtar veror, duket se do të mbetet pa mesfushorin tetovar, Sabit Bilali.

Mesfushori Sabit Bilali duhet të jetë përforcimi i parë i Shkëndijës së Tetovës, edhe pse fillimisht mësohej se ai karrierën do ta vazhdojë në Kroaci.

Bilali, i cili është 23 vjeç, sipas informacioneve tona tashmë ka rënë dakord me kampionin aktual të vendit Shkëndjën, ndërsa mbeten vetëm detajet që më pas të bëhet edhe promovimi zyrtar.

Bilali ishte te Shkupi për dy vitet e fundit dhe tani i kishte mbaruar kontrata që e bënte të jetë futbollist i lirë. Ai më parë ka luajtur për Makedonija Gj.P, Gostivari, ndërsa luajti për Shkëndijën edhe në vitin 2018, kështu që ai po tani po kthehet në kampin “kuqezi”. Bilali është i lindur në qytetin Pula të Kroacisë dhe si fëmijë ishte anëtar i shkollës të Dinamo Zagrebit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -