BOOOOM BOOOM! Haaland ka zgjedhur.. Është luftë vetëm mes këtyre 2 skuadrave… JA KUSH PO E RRËMBEN SUPER YLLIN

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sulmuesi i Borussia Dortmund Erling Haaland është qendra e thashethemeve këtë verë, por një raport në Esport3, sipas El Mundo Deportivo, nxjerr në pah mënyrën se si lojtari synon të kalojë të ardhmën e tij në Spanjë.

Agjenti i lojtarit Mino Raiola u takua dje me Barcelonën dhe Real Madridin, ndërsa pretendohet se ato takime komunikuan mesazhin se Spanja ishte destinacioni i preferuar i sulmuesit.

Raporti shton se u njoftua se si 20-vjeçari ka një klauzolë lirimi prej €75 milion që do të fillojë gjatë verës së 2022, ndërsa çdo tarifë transferimi këtë verë ka të ngjarë të jetë dyfishi i kësaj shume.

Me çështjet financiare dhe kufizimet dhe situata financiare me pandeminë në botë, Haaland është qendër e lajmeve të Real Madridit dhe veçanërisht të lajmeve të Barcelonës në muajt e fundit, kjo do të thotë që një transferim këtë verë mund të jetë edhe më i vështirë.

Për më tepër, pretendohet se një shtesë prej € 40 milion si komision për Raiola dhe babanë e lojtarit do të kërkohen në çdo marrëveshje.

Sidoqoftë, fakti që sulmuesi është veçanërisht i etur për të luajtur në La Liga ka të ngjarë të jetë një goditje masive në krah për të dy klubet.

Përfaqësuesit e Haaland tani do të takohen me klube angleze duke folur për nxitjen e tij në të ardhmen.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -