BOOOOM! David Alaba ka arritur marrëveshje me gjigantin e Evropës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Real Madrid thuhet se është ‘shumë afër’ për të rënë dakord për një transferim falas të verës për yllin e Bayern Munchen David Alaba.

Ndërkombëtar austriak ka konfirmuar se ai nuk do të nënshkruajë një zgjatje të kontratës kur marrëveshja e tij aktuale skadon në Allianz Arena në qershor.

28-vjeçari ka qenë i lidhur rëndë me një lëvizje në kryeqytetin spanjoll javët e fundit dhe sipas raporteve nga Mundo Deportivo, të dy palët janë në prag të arritjes së një marrëveshjeje.

Alaba është vendosur të përfundojë një ekzaminim mjekësor në Madrid muajin tjetër, kur të përfundojë sezoni 2020/21 i Bundesligës, dhe një marrëveshje mund të përfundohet para fillimit të Kampionatit Evropian të kësaj vere.

Zinedine Zidane don të largon çdo mundësi për një vonesë të nënshkrimit sepse interesi nga ekipet si Manchester City dhe Paris Saint-Germain është çdoherë present.

Alaba largohet nga Bayern me një statistik mbrelënëse pas tij, ai ka arritur të fitoj 10 tituj të Bundesligës dhe dy fitoreve në Ligën e Kampionëve në 12 sezone në Bavari.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -