Cadiz ia shkakton humbjen e parë Real Madridit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Real Madridi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 1-0 në kuadër të javës së pestë, njofton Insajderi.

Ndeshja edhe pse pritej të ishte e lehtë për mbretërit nuk doli ashtu, pasi Cadiz doli të jetë një skuadër e organizuar mirë dhe kishte raste për gol.

Dy rastet e para në ndeshje i kishte Cadiz me Alvaro Negredon, i cili tentoi por nuk arriti të shënojë.

Por në minutën e 16-të erdhi goli nga mysafirët.

Negredo pasoi një top me kokë te Anthony Lozano i cili shënoi për 1-0 me një goditje brenda zonës.

Real Madridi rastin e parë e kishte në minutën e 39-të, kur Raphael Varane tentoi por ishte i pafat.

Në pjesën e dytë Reali tentoi të bëjë më shumë por nuk arriti të shënojë.

Junior Vinicius dhe Karim Benzema kishin raste të mira për të shënuar, por nuk arritën të bëjë ndryshim.

Real Madridi mbetet në pozitën e parë me 10 pikë, aq sa ka Cadiz që është i dyti.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -