EURO2020

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...

Pamje nga festa e Italisë pas rikthimit në Romë

Italia e ka festuar titullin evropian me një paradë me autobus të hapur në Romë, një ditë pas triumfit në finale...

Detajet e finales së Euro 2020: Itali – Angli

Finalja e Euro 2020 mes Italisë dhe Anglisë ka pushtuar mediat dhe rrjetet sociale, duke u marrë me detaje të veçanta....

MADHËSHTORE!Plot me yje, ja çfarë tribune do kemi sonte në Wembley

Nga zyrat më të larta institucionale tek përfaqësuesit e Familjes Mbretërore, por edhe personalitete të televizionit, muzikës dhe argëtimit: edhe...

Donnarumman e ‘tradhëtojnë’ emocionet, nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

Donnarumma: Nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë. Portieri i Italisë, Gianluigi Donnarumma ka reaguar pas fitores...

Zvicra e pa fat, humbet me penallti nga Spanja

Në minutën e 9-të erdhi goli për spanjollët. Pas një goditje këndi, topi u largua nga zona, duke shkuar tek këmbët e...

Mourinho parashikon ndeshjet çerekfinale në Euro 2020, përmend edhe Granit Xhakën

Jose Mourinho parashikon që Italia do të fitojë kundër Belgjikës, ndërsa ka dhënë mendim edhe për takimet tjera. Trajneri...

E BUJSHME;Tri klube të mëdha evropiane në ‘luftë’ për Sabitzer

RB Leipzig e vlerëson Marcel Sabitzer me 25 milionë euro dhe Milani, Roma dhe Arsenali i kanë vënë sytë reprezentuesit të...

E BUJSHME! LAMTUMIRË REAL MADRID… Një çmim qesharak, Hazard drejt gjigantit tjetër Botëror

Juventusi do transferoj yllin e Real Madridit vetëm për 40 milion euro. Me ardhjen e Massimiliano Allegrit në stolin...

Artikujt e fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë merkato. Pas...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...