Champions League

UEFA publikon renditjen e klubeve më të mira në histori të Ligës së Kampionëve duke u bazuar në rezultate nga viti 1955 (FOTO)

Kur bëhet fjalë për garën më të mirë të Evropës për klube, Real Madrid nuk ka konkurrencë. Klubi i...

Këto janë datat kur zhvillohen ndeshjet e Ligës së Kampionëve (FOTO)

Është hedhur shorti i fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/21. Skuadrat kanë mësuar kundërshtarët derisa...

Ja sa futbollist shqiptar luajnë në 1/16 të Ligës së Kampioneve

Është hedhur sot në mesditë shorti i 1/16 për Ligën e Kampioneve. Goglat kanë qenë të pamëshirshme për Berat Gjimshitin, Thomas Strakoshën...

Super derbi në raundin eliminues të Ligës së Kampioneve, Barcelona – PSG një nga sfidat më atraktive

Është hedhur shorti i raundit eleminues në kuadër të garës me presitigjioze për klube në Evropë, Ligës së Kampionëve. Short ky që...

Ka befasi, superkompjuteri parashikon fituesin e Champions

Faza e nxehtë e Champions vjen në fazat e eliminimit direkt në 2021, dhe ekspertët e statistikave në FiveThirtyEight.com kanë...

Shakhtar tallet brutalisht me Interin në rrjetet sociale (VIDEO)

Interi u eleminua nga Europa duke barazuar pa gola 0-0 ndaj Shahktar në “San Siro”. Zikaltërit nuk arritën dot që të kalonin...

Sherr tek Atalanta, kapiteni goditi me grusht trajnerin në ndeshjen me Ajaksin

Atalanta në 1/8-at e Ligës së Kampioneve mes mungesës së qetësisë në dhomat e zhveshjes. Në Amsterdam, kundër Ajaksit, italianëve u mjaftonte ...

VIDEO/ Kush nuk e pa, ja momenti kur Messi “përzdredhi” Ronaldon gjatë ndeshjes Barça Juve

Mbreme u zhvillua ndeshja mes Barcelones dhe Juventusit ne kuader te javes se gjashte dhe te fundit te fazes se grupeve...

UEFA shpall formacionin më të mirë të javës në Champions League (FOTO)

Ndërsa faza e grupeve përfundoi, dhe janë mësuar 16 skuadrat që janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, UEFA tashmë sapo...

Artikujt e fundit

Ashtu sikurse edhe u paralajmërua, Hebaj u zyrtarizua “kuq e zi”

Kampioni vjeshtor i Maqedonisë së Veriut, Shkëndija nga Tetova, përforcohet me një futbollist cilësorë dhe me synime që të fitojnë titullin!

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...