Europe League

Yunuszade: Do të jem shumë i gëzuar nëse Shkupi eliminon Nefthin

Përforcimi i ri i Shkupit është Elvin Yunuszade, i cili ka folur në një intervistë për azerisport.com, për kalimin e tij te...

Traore për TETË SEKONDA e vrapoi gjithë fushën dhe nxori penallti (VIDEO)

Adama Traore u bë i famshëm me shfaqjet e tij në Wolverhampton, edhe pse nuk arriti të imponohej në Barcelonë dhe u...

Eliminohet Baseli i Xhakës, Shakhtari dhe Sevilja në gjysmëfinale (VIDEO)

Shakhtar Donetski e ka mposhtur Baselin me rezultat të thellë 4-1, në duelin e zhvilluar në kuadër të çerekfinales e Ligës së Evropës, shkruan...

UEFA ndihmon ekipet tona me 40,000 euro për fluturime çarter!

Ndihmë e papritur për klubet tona që do të luajnë në kualifikimet për Ligën e Kampionëve dhe Europa League këtë verë. Shtëpia...

Manchesteri pati nevojë për 120 minuta që ta eliminon Copenhagenin (VIDEO)

Skuadra e Manchestre United pati nevojë për kohën shtesëqë ta fitojë Copenhagenin. Koha e rregullt mes Man.United dhe Copenhagen u...

Abbasov: Shkëndija është ekip i fortë

Skuadra Sumqayit nga Azerbejxhani është kundërshtari i eipit të Shkëndijës nga Tetova, ndërsa trajneri azer, Aykhan Abbasov ka folur pas shortit, duke...

Mammadov për Shkupin: Secili kundërshtar është i rrezikshëm

Trajneri i i Neftchi, kundërshtarit të skuadrës së FC Shkupi, Fuzuli Mammadov ka komentuar shortin e raundit të parë kualifikues të Europa Leagu. Ai...

Interi preku gjysmëfinalen e Europa League (VIDEO)

Interi është kualifikuar në gjysmëfinale e Ligës së Evropës pas fitores së sontme ndaj Bayer Leverkusenit. Në ndeshjen e...

Shkëndija dhe Shkupi ndaj azerbebajxhanëve, Renova ndaj armenëve (FOTO)

Klubet shqiptare që garojnë në Europa League mësojnë rivalët në Europa League. Shorti i hedhur në orën 13:00 ka zbuluar gjithçka dhe...

Artikujt e fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë, N’Golo Kanté ka humbur pak...

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...