Liga e Kombeve

Bardhi më i mirë nga Maqedonia, Mavraj nga Shqipëria

Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Enis Bardhi është shallur futbollisti më i mirë nga Maqedonia në klubet që luajnë jashtë vendit,...

Maqedonia e Veriut para kombëtares shqiptare dhe Kosovës në renditjen e FIFA-s

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA pritet të publikojë renditjen e re më 10 dhjetor. Por paraprakisht FIFA ka njoftuar...

E FUNDIT: Zvicra merr tri pikë në tavolinë, kjo është arsyeja

Ndeshja e Ligës së Kombeve e planifikuar të zhvillohej me 17 nëntor në mes të Zvicrës dhe Ukrainës nuk u zhvillua për...

VIDEO/ Goli i bujshëm i Manajt bën jehonë në rrjetet sociale, ja reagimi nga UEFA…

Rei Manaj gjeti rrugën e rrjetës në triumfin 3-2 që Shqipëria arriti në sfidën e Ligës së Kombeve ndaj Bjellorusisë.

Superliga vazhdon me dy ndeshje interesante

Sot (e diele) në Superligën e Kosovës do zhvillohen dy ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 13-të së Superligës së...

Ja si festoi Duka në dhomat e zhveshjes me futbollistët (VIDEO)

Shqipëria ia doli të fitojë me rezultatin 3-2 ndaj Bjellorusisë, duke u ngjitur në grupin B të Ligës së Kombeve.

Italia dhe Belgjika në finalen e Ligës së Kombeve (VIDEO)

Italia triumfoi me rezultatin 0-2 në udhëtimin ndaj Bosnjë-Hercegovinës dhe siguroi vendin e parë në grup, duke u kualifikuar për në “Final Four”, një...

Kosova prishi magjinë, fitoi në “Fadil Vokrri” për të mbetur në Grupin C

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mposhtur Moldavinë (1-0), në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në këtë mënyrë...

Maqedonia e Veriut e humbi pozitën e parë, armenët një grup më lartë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll nuk arriti që të kualifikohet në Grupin B të Ligës së Kombeve, pasi që në duelin e...

Artikujt e fundit

E BUUUUJSHME! Në fund të karrierës Ronaldo dhe Messi sëbashku te kjo skuadër?

Shokë ekipi Lionel Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n. Nuk është fantazi, të paktën për David Beckham, i cili, siç raportohet nga The...

Lajmi Bombë/ Në fund Bayerni i Mynihut do të rrëmbejë Haland

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen...

Ferati: I kënaqur me barazimin, luajtëm ndaj ekipit më të mirë në kampionat

Skuadra e Akademija Pandevit ka arritur sot që të merr një pikë në ndeshjen e e javës së 20-të. Të LPFM-s, duke...

Interi i pandalshëm, mposht Genoan – blindon kreun (VIDEO)

Inter ka vazhduar me rezultatet pozitive duke mposhtur Genoan. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 0 dhe tani...

Chelsea – United, formacionet zyrtare

Sot (e diele), Chelsea është mysafir i Manchester Unitedit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. Dy...
loading...