Futsall

Ylli kosovar transferohet tek Shkupi

Halim Selmanaj bëhet me skuadër të re. Ylli i futsallit ka ndërruar ambient, teksa ka firmosur me skuadrën e...

“Arben Bajrami” fitoi derbin me kampionin Futsal Shkupi

Sot në kuadër të Ligës së Parë të futbollit në sallë, është luajtur derbi i Shkupit, midis dy skuadrave shqiptare Futsal Shkupit...

FC Dablin kundërshtar i Shkupit në Futsall Champions League

Skuadra e Futsal Shkupit sot ka mësuar edhe kundërshtarin në raundin e parë para-eliminator në Ligën e Kampionëve. FC Dablin nga...

Orhan Ibishi ndihmës seleksionues i Maqedonisë së Veriut në futsall

Orhan Ibishi, ish-lojtar i futsall ekipit të Maqedonisë së Veriut dhe lojtar që fitoi shumë trofeu me Juventus Serava, Shkupi, Bambo...

“Arben Bajrami” vjen me përforcimin e parë, Hiseini zgjedhet trajner

Futsall ekipi "Arben Bajrami" tani më edhe zyrtarisht ka filluar me transferimet për sezonin që vijon. Transferimi i parë vjen me...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Futsal Shkupi përsëri në Ligën e kampionëve

Gjatë ditës së sotme (e premte, 29 maj 2020), me vendim të Këshillit Drejtues të FFM-së, u vendos që sezoni aktual në...

Gjysmëfinalja është e zakonshme për Shkupin

Ekipi i Futsal Shkupit ka marrë edhe një kualifikim për në gjysmëfinale të kupës së Maqedonisë së Veriut, duke vazhduar rrugëtimin për...

“Arben Bajrami” mban fjalën, e mbush me gola Kegi-Mob

Futsall klubi “Arben Bajrami” ka treguar forcën ndaj ekipit të Kegi-Mob, një ndeshje që duhej patjetër të fitohej dhe të hapë rrugën...

Artikujt e fundit

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

BOMBË! Lajmi i zi për Liverpoolin, pas Wijnaldum edhe Salah po largohet… Ja kush e rrëmben “Faraonin”

Mohamed Salah është duke tentuar që të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ylli egjiptian nuk është...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...