Kategoria Superiore

Skënderbeu eliminon Teutën dhe gjen Vllazninë në finalen e Kupës

Me një befasi të madhe, Kupa e Shqipërisë ka njohur finalistët që do të diskutojnë trofeun e dytë për nga rëndësia...

Teuta lidere e Superiores/ “Djemtë e detit” mundën Laçin, Vllaznia-Partizani pa fitues

Teuta merr kreun e superligës pas fitroes mjaft të rëndësishme që arriti në këtë javë të 26-të përball Lacit n[ “Niko Dovana”,...

Ditë zie për sportin shqiptar, 4-ish futbollistë të njëjtit qytet ndahen nga jeta në 24 orët e fundit (EMRAT/FOTO)

Një ditë me pëmasat e dhimbjes dhe trishtimit për futbollin e njohur të “Erzenit” të Shijakut. E shtunë, 13 mars 2021. Brenda...

VIDEO/ Fiton Partizani, derbi vishet kuq e zi

Derbi i takon Partizanit, kreu Laçit pas fitores me Skënderbeun. Demat e kuq mposhtën Tiranën me rezultatin 2-1 dhe i dhanë...

Daja për derbin e Tiranës nuk u beson nga fillimi Ferhan Hasanit dhe Juniorit

Pavarsisht momentit jo të mirë që po kalon Partizani në kampionat dhe ecurisë shumë të mirë të Tiranës në javët e...

FOTO/ Vllaznia “pikiatë”, Bylis e përmbys në Shkodër. Apolonia frenon Kukësin

Mbyllen dy duelet e orës 13:00 të Kategorisë Superiore. Vllaznia humbi 1-2 takimin shtëpiak kundër Bylisit, teksa Kukësi-Apolonia përfundoi në barazim 1-1.

Befasia e madhe, Skënderbeu e mundi Partizanin (VIDEO)

Skënderbeu ka shokuar të gjithë duke kaluar në avantazh 1-0 përballë partizanit. https://video.syri.net/embed/7z3cNbrd2eTWBbZ Në minutën e...

Barazim me spektakël mes Partizanit dhe Laçit

Partizani dhe Laçi kanë dhuruar një ndeshje shumë të bukur, të denjë për statusin e pretendentëve që kanë në luftën për titullin...

Tirana tregohet e fortë ndaj liderit, fitoi me përmbysje

Derbi i Shqipërisë fitohet nga Tirana që rihap tërësisht garën e titullit për të tjerët dhe shton ambiciet europiane për vete. Në...

Artikujt e fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale. Mbrëmë u mbyllen...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...