Kombëtarja e Shqipërisë

Reja deklaron: San Marino nuk duhet të nënvlerësohet

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Eduardo Reja, nuk ka zbuluar nëse do të luajë lojë sulmuese ndaj San Marinos. Por, Reja dje në konferencë për...

Shënoi golin e fitorës. Ja çfarë tha Emir Lenjani pas ndeshjës

Ermir Lenjani ishte njeriu që i dhuroi fitoren Shqipërisë në ndeshjen ndaj Andorrës 1-0. Futbollisti prishtinali ishte autor i golit ...

VIDEO/ Shqipëria nis mbarë eliminatoret, ndaj Andorrës mjafton supergoli i Lenjanit

Shqipëria e ka nisur mbarë fushatën eliminatore të Kupës së Botës së vitit të ardhshëm në Katar. Kuqezinjtë kanë mundur minimalisht 0-1...

Nuk ka dilemë për formacionin, Reja përzgjedh titullarët, tre pikët detyrim ndaj Andorras (VIDEO)

“Nuk ka kohë për të eksperimentuar, e rëndësishme ta nisim me këmbën e mbarë”, ky ishte thelbi i deklaratës së Edy...

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Anglisë në RREZIK të shtyhet

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pak ditë përpara ndeshjes, pasi kanë marrë një letër nga Drejtoria Vendore e Policisë në...

Para kualifikimeve të Botërorit, Shqipëria merr një super lajm të “artë”

Gardiani i Kombëtares, Etrit Berisha, ishte protagonist në triumfin 1-0 që skuadra e tij SPAL arriti në shtëpi ndaj Çitadelës.

BOBMË! Shqipëria mundë të merr fitorën në tavolinë për ndeshjen e Botërorit kundër Anglisë? Ja çfarë po ndodh

Shqipëri-Angli 3-0! Ky mund të jetë rezultati i sfidës së muajit mars mes dy përfaqësuesesve në kualifikueset e Botërorit 2022.

Theu rekordin historik të kombëtares, rrëfimi i rrallë i Ramen Çepele

Në një intervistë për faqen zyrtare të FSHF-së, Ramen Çepele, prurja më e re e Edoardo Reja në kombëtare, u vesh...

Shqipëria dhe Kosova mësojnë se në cilën vazo ndodhen në shortin e Botërorit

Shqipëria mësoi se në cilën vazo do të jetë për shortin e Kupës së Botës që do të mbahet më 7 dhjetor...

Artikujt e fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale. Mbrëmë u mbyllen...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...