Kupa e Maqedonisë

Eliminohen Shkupi e Shkëndija, Struga në gjysmëfinale

Skuadra e Akademiaj Pandevit ka eliminuar atë të Shkupit në ndeshjen çerekfinale, kështu duke avancuar në gjysmëfinale. Pandevi kaloi...

Shkëndija me mungesa në Kratovë, Shkupi gati i kompletuar për Padnevin

Futbolli vendor vijon me ritëm të shtuar dhe pas xhiros së fundjavës e mërkura sjell ndeshjet e çerekfinales së Kupës së vendit. 

Shkëndija ndaj Sileksit, Shkupi në Strumicë

Sot është bërë tërheqja e çifteve çerekfinale në kuadër të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Tetë skuadrat janë pjesë e Ligës...

Kush janë çerekfinalistët e Kupës së Maqedisë

Kupa e Maqedonisë së Veriut na ka dhënë çerekfinalstët dhe tani më të gjitha ekipet që do të garojnë për tu kualifikuar...

MP me masa të rrepta,frikë nga provokimet

Ministria e Brendshme e MV, brenda kompetencave të saj, në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të Maqedonisë dhe organet e tjera kompetente,...

Kosova udhëton sot drejt Shkupit, për ndeshjen historike me Maqedoninë e Veriut

Kosova është mysafire e Maqedonisë së Veriut në Arenën Kombëtare Todor Proeski, në një ndeshje gjysmëfinale të play-off’it për pjesëmarrje në Euro...

Kupa e Maqedonisë me super derbi në fazën e 1/8

Sot pasdite në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut u hodh shorti për raundin e 1/8 të garës më...

Shkupi, Renova, Gostivari vazhdojnë tutje në garat e Kupës

Sapo kanë përfunduar disa nga ndeshjet nga finalet e 1/16 në Kupën e Maqedonisë. Disa skuadra justifikuan absolutisht rolin e favoritëve.

Fillon gara e Kupës, a do të ketë befasi

Sot luhen edhe ndeshjet tjera të 1/16 të Kupës së Maqedonisë së Veriut, ose më mirë thënë raundi i parë në garën...

Artikujt e fundit

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

BOMBË! Lajmi i zi për Liverpoolin, pas Wijnaldum edhe Salah po largohet… Ja kush e rrëmben “Faraonin”

Mohamed Salah është duke tentuar që të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ylli egjiptian nuk është...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...