Liga e Dytë

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Vardari ndërpreu bashkëpunimin me stafin teknik

Klubi i futbollit Vardari nga Forina e Gostivarit, anëtar i Ligës së dytë të Maqedonisë së Veriut, grupi i Perëndimit, ka njoftuar...

Labunishta mbetet pa kryesi e sponsor, lojtarët janë të lirë

FC Labunishta zyrtarisht mbeti pa një kryesi dhe pa sponsor. Një klub që deri më tani ka funksionuar mirë, veçanërisht në vitet...

Gostivari u tregua i fortë për Labunishtin

Në ndeshjen e fundit të raundit të 16-të të Ligës së Dytë Perëndim, të luajtur këtë pasdite në Gostivar, skuadra me të...

Korabi mbushi gola Kadinon, Vëllazërimi humb në shtëpi

Ndeshja më interesante  e Ligës së Dytë Perëndim është zhvilluar në Kërçovë, ku Vëllazërimi nuk arriti që të mbajë hapin me kreun...

Vëllazërimi para testit për të mbetur në garë për kreun

Katër ndeshje të javës së 16-të të Ligës së Dytë Perëndim, do të luhen sot, ndërsa me duelin e nesërm Gostivari dhe...

Fazliu debuton me gol te Pelisteri

Sot ka filluar sezoni pranveror edhe për ekipet e Ligës së Dytë të Maqedonisë, ndërsa lideri i tabelës në grupin Perëndim, Pelisteri...

Vardari fiton Dritën, Gostivari merr një pikë, humbin Korabi e Vëllazërimi

Skuadra e Gostivarit ka marrë një pikë të madhe në udhëtimin te skuadra e Kadinos. Edhe pse ekipi i Gostivarit isht në...

Vëllazërimi e fiton miqësoren ndaj Vardarit të Forinës

Dy skuadrat shqiptare të Ligës së Dytë të Maqedonisë së Veriut, grupi Perëndim kanë luajtur një miqësore për të vazhduar përgatitjet në...

Artikujt e fundit

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox