Liga e Parë

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

FFM: Sileksi përmes TV Sitel plason të pavërteta dhe shpifje

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka reaguar përmes një komunikate për disa raporte të pavërteta në disa medium të caktuara...

Çfarë thotë protokolli nëse një rast del pozitiv me koronavirus në LPFM?

Pas daljes së disa futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës me koronavirus, në futbollin tonë ka jo pak panik vetëm disa javë kur...

E gjithë skuadra e Renovës në izolim shtëpiak

Që nga sot, skuadra e KF Renova, përkatësisht lojtarët, stafi profesional dhe menaxhmenti, është zyrtarisht në izolim shtëpiak ose karantinë.

Nuhiu i Renovës: “Po unë jam pozitiv në COVID-19”

Drejtori sportiv Fisnik Nuhiu është një nga personat e infektuar me koronavirus në kampin e FC Renova. Ai është një nga pesë...

Edhe Renova del me komunikatë pas testeve pozitive me COVID-19

Skuadra e dytë tetovare që garon në Ligë e Parë të Maqedonisë së Veriut, KF Renova gjithashtu është prekur nga koronavirusi, ndërsa...

Shkëndija me komunikatë pasi dalin pozitiv nga COVID-19 dy futbollistë të saj

Pasi dy futbollistë të KF Shkëndija kanë rezultuar pozitiv me korona virus, klubi sapo ka dalë dhe me komunikatë zyrtare.

FFM vendosi, Liga e Parë vitin e ardhshëm me 12 ekipe

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, në takimin e fundit dha dritë jeshile për propozimin e Komisionit për gara, e...

Artikujt e fundit

Asani për Feartin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox