Liga e Parë

ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, Sedlloski merr detyrën e trajnerit tek FC Shkupi

Skuadra e FC Shkupit sot në zyrat e klubit ka zyrtarizuar si trajner të parë menaxherin e njohur nga vendi ynë, Goce...

Shkëndija afër titullit, Renova barazon për mbijetesë, Struga humbë pikë për Evropë

Befasia e xhiros së 27-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut që u zhvillua sot është Shkupi që...

Guxhufi kryesori i Bellasicës ndaj Shkupit

Skuadra e Bellasicës edhe pse pothuajse tani më është përgatitur për të kaluar në Ligën e Dytë, në kuadër të javës së...

Skuadra e Shkupit planifikon ish-trajnerin e Dinamos së Zagrebit në bankinë

Shkupi  që nga java e kaluar është pa trajner, pasi që ndau rrugët me trajnerin nga Turqia Hasan Ozer, e kjo erdhi...

Shkëndija fundos Renovën, Shkupi rikthehet te fitorja

Është mbyllur java e 26-t, e LPFM-s, ku derbi i javës është luajtur në Tetovë në mes dy ekipeve shqiptare, Renovës dhe...

Ja cili trajner po punon me FC Shkupin pas largimit të Ozer-it

Skuadra e Shkupit ka vazhduar me punë edhe pas largimit të trajnerit turk Hasan Ozer me stafin e tij, ndërsa nga fotot...

Shkupi zyrtarizoi largimin e trajnerit Ozer, nisin bisedimet me disa trajnerë

Ashtu sikurse dje kemi lajmëruar të parët, se FC Shkupi dhe trajneri Hasan Ozer janë ndarë, sot skuadra nga Çairi ka zyrtarizuar...

EKSKLUZIVE: Shkupi gati të largojë trajnerin Ozer!!!

Java e 25-të e futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka sjellë rezultate pothuajse të pritura, në përjashtim të atij në duelin Shkupi...

Shkëndija shkon në +10, Shkupi “lanë” duart nga titulli

Fiton dhe shkëputet Shkëndija, ndërsa Shkupi nuk ia del të mbajë ritmin e kryesuesve nga Tetova në kampionatin e Maqedonisë së Veriut....

Artikujt e fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale. Mbrëmë u mbyllen...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...